Home » moda-giyim » Abiye Seçiminin Önemi
abiye seçimi, abiye nasıl seçilir, abiye seçerken nelere dikkat edilmeli

Abiye Seçiminin Önemi

Hiç şüphesiz ki bayanlar günlük yaşamda kıyafet seçerken o kıyafetlerin son derece uyumlu ve şık olmasına son derece özen göstermektedirler. Günlük kıyafetleri seçerken bile çok zorlanan ve tabir yerindeyse ince eleyip sık dokuyan bayanlar genel olarak konu düğün, toplantı yemeği, nişan veya özel bir gece olduğunda neler yapar nasıl zorluklarla kıyafet seçer. İşte bizler de bu yazımızda sizlere bu konuda az da olsa yardımcı olabilmek ve seçiminizi kolaylaştırabilmek adına biraz araştırma gerçekleştirdik ve araştırma sonucunda edindiğimiz bilgileri sizinle paylaşalım.abiye seçimi, abiye nasıl seçilir, abiye seçerken nelere dikkat edilmeli

Ne Tür Abiyelerden Uzak Durulması Gerekir?

Öncelikle abiye denildiği zaman aklımıza abartılı ve ya çok uç noktalarda olan elbiseler gelmemesi gerekir. Çünkü abiye kıyafetler kullanılacağı yere göre değişiklik göstermektedir. Örneğin eğer bir kokteyle gidecekseniz sade, klasik veya daha kısa elbiseler tercih edilebilir. Fakat bir düğüne gidecekseniz bu tercihlerinizi değiştirmek zorunda kalınabilir. Çünkü düğüne gidecekseniz uzun, abartılı ve şık bir elbise yada frapan bir kıyafet seçilebilir. Eğer sosyal çevreniz hareketli veya sürekli arkadaş toplantılarına, gece davetlerine katılıyorsanız dolabınızda birkaç tane abiye kıyafetiniz bulunuyordur. Fakat çok hareketli bir sosyal çevreniz yoksa veya aniden bir arkadaş toplantısına çağrıldıysanız hiç şüphesiz dolabınızda böyle bir kıyafet yoktur ve bir kereliğine giymek için de modası geçecek bir elbise almak çok mantıklı olmaz. Bu konuda ise sizlere zamanı geçmeyen, şık ve kısa bir elbisenizin olmasını öneriyoruz. Mesela, güzel, şık siyah bir elbise ile bununla uyumlu bir ayakkabı ve takılar zamanı geçmeyecek abiyelerden biridir.

Abiye modası

Farklı şekillerde veya farklı kumaşlardan tasarlanan uzun kollu abiye elbiseleri de tercih edilebilir. Düşünülenin aksine bu tarz elbiseleri yalnızca kapalı bayanlar tercih etmiyor. Bu tür elbiselerde kollar uzun olmasına rağmen sırt veya göğüs dekoltesinin konulmuş olması bu elbiseye tamamen farklı bir hava katıyor. Bu sayede ise bu tür elbiseler aynen diğer elbiseler kadar ilgi çekmekte ve alıcı bulunabilir. Uzun kollu abiyelerin de değişik tasarımları bulunuyor. Derin sırt dekoltesi ve göğüs dekoltesi içeren modeller bu tür değişik modellere uygun olarak verilmektedir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir