Home » teknoloji » Apple’dan Bir Yenilik Daha Macbook Pro
Macbook pro, apple, apple serisi

Apple’dan Bir Yenilik Daha Macbook Pro

Apple , macbook serisini geliştirmek için adım atmaya başladı . Bir süredir görünüşünde herhangi bir değişiklik olmayan macbook büyük bir değişim için hazırlanıyor .

Macbook git gide kendisini geliştirerek  ve yenileyerek dizüstü tasarımlarıyla kendisini yukarılara çekmeyi başardı ve bunu devam ettiriyor . Rakiplerinin yanında çok farklı bir etki bırakmayı başardı. Eski tasarımına göre Macbook pro yeni şık görüntüsüyle hayranlarını büyülüyor . Fakat eski tasarımları da ileri düzey de olduğundan çokta şaşıracağınız bir değişime imza atmadı . Ekran ve kalınlık durumunda değişiklik oldu . Retina ekran eklenerek , optik sürücüden kurtuldu ve inceldi .

Macbook pro, apple, apple serisi Macbook pro, apple, apple serisiBir başka iddaa ise Macbook pro’da dokunmatik panel bulanacağıdır . Klavyedeki tuşların etkisi azaltılarak tamamen dokunmatiğe yöneleceği iddaa ediliyor .Böylesi bir değişlik yapan Apple bunla kalmayacaktır . İşletim ve yazılımsal olarak da değişikliler yapacağını düşünüyorum . Dokunmatik ekran eklenerek macbook pro incelecek ve hafif bir yapıya sahip olacaktır .12 inç’lik macbooklar da yer alan makas klavyelerin bu macbook proda’da yer alacağı belirtiliyor .Apple serisini 2016 yılının sonuna doğru çıkarmayı planlıyor. Macbook pro güvenliği için Touch ID özelliğini de bulunduracak. Bu üründe en çok dikkat çeken olay OLED ekran oluyor .Bu ekranın cihazda değil klavyenin üst kısmında bulunması bekleniyor. Yani buda karşımız da bir değil iki tane ekran bulunacağını belirtiyor . Buda  macbook pro’yu rakiplerinden bir hayli ayırıyor . Oldukça estetik ve şaşırtıcı bir görüntü sunması bekleniyor.Uzun yıllardan sonra Macbook acaba kullanıcalarını şaşırtacak mı ? Kullanıcılar merakla Macbook Pro’nun piyasaya sürülmesini bekliyor . Fiyat olarak 6000 tl olması bekleniyor . Macbook pro’nun 6000 tl’yi hakedip haketmeyeceği tartışmalar arasında yer alıyor.Dileriz kullanıcalarının ilgisini çekicek beklentileri karşılayacak bir nitelikte seri çıkartır . En yakın zaman da macbook pro’nun bekleyenleriyle kavuşması bekleniyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir