Home » güzellik-bakım » Babydoll Makyajı İle Çarpıcı Gözler!

Babydoll Makyajı İle Çarpıcı Gözler!

Son zamanlarda sadelikten yana olan makyaj trendleri ile karşı karşıya kalıyoruz. Ancak bazı makyaj trendleri de var ki gözleri öne çıkarması ve kadınların yüzünü çekici bir güzellikle kuşatmasından dolayı sade makyajları da geride bırakabiliyor. İşte bu makyajlardan biri olan babydoll makyajı, bebeksi makyaj olarak da biliniyor. Oyuncak bebekler gibi görünmeyi amaçlayan bu makyaj trendi soğuk kış aylarının da gözdesi oluyor. Sizde bebeksi ve seksi görünmenin yeni adı olan babydoll makyajı merak ediyorsanız işte aşamaları…Babydoll makyajı nasıl yapılır, Babydoll makyajı nedir, Babydoll makyajı için neler lazım

Cildinizi Temizleyin ve Sadeleştirin!

Babydoll makyajı ile güzelliğinizi taçlandırmaya karar vermişseniz ilk olarak yüzünüzü tonik ile ya da diğer temizleyicilerden biri ile arındırmanız gerekiyor. Cildiniz tamamen temizlendikten sonra nemlendirici bir krem sürerek cildinize hafif hafif yedirin. Hemen ardından ise cilt tonunuz ile aynı ya da yakın tonlarda bir fondöten ile yüzünüzü pürüzsüz hale getirin. Makyaj süngerinizin nemli olması daha doğal bir fondöten görüntüsü verecektir.

Gözlerinizi Aydınlatın!

Babydoll makyajı nasıl yapılır diyenler için fondötenden sonra kullanılacak en önemli makyaj malzemesi aydınlatıcı olacaktır. Aydınlatıcı alarak gözlerinizin çevresini doğallığınızı bozmayacak kadar aydınlatın. Ayrıca açık pembe bir allık ile yanaklarınıza renk katın.

Kaşlar ve Gözlerde Yüksek Uyum!

Kaşlarınız seyrekse ya da dağınık bir görüntüsü varsa bunu kaş kalemi ya da kaş farı ile düzeltin. Kaşlarınızın doğal çizgisine dokunmadan iç kısımları doldurun. Bebeksi kaşlar elde etmenizi sağlayacak olan bu yöntemle birlikte göz kapaklarınıza da çok açık denilebilecek bir pembe ile far sürün. Daha sonra ise göz kalemi yardımı ile gözlerinizin üst kısmına eyeliner kullanıyor gibi çok hafif çizgiler çekin. Gözlerinizin alt kısmına ise nüde tonda göz kalemi çekerseniz daha doğal duracaktır. Gözlerinize takma kirpik takarak daha cesur bir görüntü elde edebileceğiniz gibi bir maskara yardımı ile de alt ve üst kirpiklerinizi belirgin hale getirebilirsiniz.

Dudakları Unutmayın!

Babydoll makyaj trendi içerisinde en göze çarpan detaylardan olan dudaklar için açık pembe ya da sakız pembesi denilebilecek bir ruj kullanın. Biraz daha canlı bir dudak istiyorsanız mat ancak daha koyu bir pembe tercih edebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir