Home » güzellik-bakım » Burun estetiği nasıl yapılır?
burun estetiği yapımı, burun estetiği ameliyatı, burun estetği ameliyatı teknikleri

Burun estetiği nasıl yapılır?

Estetik ameliyatlar arasında burun estetiği ameliyatı en iyi bilinen, en çok korkulan, en zor karar verilen ve merak edilen estetik ameliyat olma özelliğini hala korumaktadır. İnsanlar yüz şekillerinin değişeceğini, ifadelerinin bozulacağını düşünerek burun estetiği ameliyatından çekinirler ve korkarlar. Ancak artık burun estetiği ameliyatlarının planlamasında ameliyat olmadan önce üç boyutlu çekilen resimler üzerinden operasyon sonrası sonucunuz olması muhtemel sonuca çok yakın bir şekilde gösterilebilmektedir. Bu sistem 3D Vectra teknolojisidir ve burun estetiği ve göğüs büyütme ameliyatlarının planlamasında kullanılmaktadır. Kliniğimizde bu konuda sizlere Ankara’da hizmet veren tek kliniktir. (3D Vectra ile ilgili kliniğimizde yapılan Fox TV haberini yanda ki videodan takip edebilirsiniz.)burun estetiği yapımı, burun estetiği ameliyatı, burun estetği ameliyatı teknikleri

Burun ameliyatı ağrılı bir ameliyat değildir. Burun içine yerleştirilecek tamponlar 1-2 gün burundan nefes almanıza engel olacağından tek sıkıntı bu olacaktır. Belki göz altlarında biraz şişlik ve morlukta meydana gelebilir.

Burun estetiği ameliyatı yaklaşık 1,5 – 2 saat sürer. Genel anestezi altında ve ameliyathane ortamında gerçekleştirilir. Operasyon sonrasında başınızın dik pozisyonda durması, öne eğilmemeniz, 15 dakika aralıklarla burun bölgesine buz uygulaması önerilir. İki veya üçüncü gün tamponlarınız çekilir, beşinci gün alçınız değiştirilir ve onuncu günde de de alçınız çıkarılır. Bu süre boyunca yüzünüzde hafif şişlik ve morluk olabilir. %80 10 gün içinde nadiren 15 gün içinde morluklarınız tamamen geçer. Sonrasında 1, 3, 6 ve 12.aylarda kontrolleriniz yapılır. (Şehir dışı veya yurt dışı hastalarımız için bu kontroller telefon ve internet aracılığı ile veya ilk Ankara’ya geldiklerinde gerçekleştirilmektedir.)

Rinoplasti ameliyatları ile burun ve burun ucu şekil bozuklukları, eğrilikleri, nefes alma problemleri, burun deliklerinin asimetrileri, burun dudak açıları ve burun ucu yüksekliği gibi değişik sorunlar ele alınarak; planlamanızı takiben operasyonda düzeltilebilir.

Amacımız sizin yüzünüze yakışacak, yüz oranlarınıza uygun sonuçlar elde etmektir.

Burun estetiği ameliyatı açık veya kapalı teknikle, tamponlu veya tamponsuz şekilde, lokal veya genel anestezi altında yapılabilen bir ameliyattır. Ancak hangi teknik, hangi anestezi şekli veya hangi yöntemle yapılırsa yapılsın önemli olan sizin sağlığınız ve elde edilecek sonucun sizi ne kadar tatmin edip etmeyeceğidir. Bunun sağlanabilmesi içinde operasyon öncesi planlama, doktorunuzla olan iletişiminiz çok büyük önem kazanır.

Estetik burun ameliyatı olmaya karar verdikten sonra yapmanız gereken bir estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanına ulaşmanızdır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir