Home » güzellik-bakım » Burundaki siyah noktalara son!

Burundaki siyah noktalara son!

Cildimizde tıpkı bizim gibi yaşar, beslenir ve nefes alıyorlar. Ciltte oluşan siyah noktalar cildin hava almasını engellemektedir. Bu siyah noktalar gözeneklerin ölü deri ya da yağlar ile dolmasıyla oluşur. Zamanla siyah noktaların temizlenmemesi bakteri oluşuma neden olmaktadır. Aslında siyah noktaları temizlemek sanıldığı kadar da zor değil. Kremlerle, maskelerle ve ya bantlarla temizleye bilirsiniz. Genellikle yüz bölgesinde özellikle burunda oluşan siyah noktalar görüntü olarak kötü olduğundan çoğu insan bunları sıkarak temizlemeye çalışmaktadır. Lakin bu durum yetersiz ve de acı verici bir uygulamadır. Kaldı ki tek tek sıkarak tüm siyah noktaları temizlemek mümkün olmaz. Aynıca bu işlem sonucunda burnunuzda iz kalma ihtimali bulunuyor. Sağlıklı ve iyi görünen bir cilde sahip olmak için cildinize doğal tekniklerle bakım yapmanız. Bu sayede cildiniz hem sağlıklı olacak hem de siyah noktalardan kurtulmuş olursunuz.burundaki siyah noktaları çıkarma, siyah noktalara çözüm yolları, siyah noktalar nasıl geçerBurundaki Siyah Noktalar için Kil Maskesi

Malzemeleri;

  • Su
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • 2 çorba kaşığı kil

Hazırlanışı;

Tüm malzemeleri bir kavanoz içerisine koyarak krem kıvamına gelene kadar iyice karıştırmalısınız. Hazırladığınız bu maskeyi göz çevreniz dışında yüzünüzün tamamına sürünüz. Maskenin kurumasını bekleyin ve ılık su ile durulamalısınız. Bu işlemi düzenli olarak her gün uygulamalısınız.

Türk Kahvesi ile Burundaki Siyah Noktaları Temizleme Maskesi

Malzemeleri;

  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı Türk Kahvesi

Hazırlanışı;

Bir kabın içerisine zeytinyağı ve kahveyi karıştırınız. Göz çevresi hariç diğer tüm bölgelere maskeyi sürünüz. 3 gün süreyle maskeyi yüzünüze uygulama yapınız, sonrasında ise 1 hafta ara verin ve yeniden uygulayınız.

Burundaki Siyah Noktaları Temizleme Kremi

Malzemeleri;

  • 1 çay kaşığı toz şeker
  • 1 çay kaşığı kahve
  • 1 çay kaşığı bal

Hazırlanışı;

Bir kaba tüm malzemeleri ekleyerek krem kıvamına gelene kadar karıştırınız. Bu karışımı yüzünüze uygulayın ve 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulamalısınız. Bu maskeyi her gün uygulayınız. Sabahları kalktığınızda iyi bir sabunla yüzünüzü yıkayınız. Gece yatmadan önce cildinizdeki gözeneklerin açılması için duş alınız. Gündüzleri yapılan makyaj eğer gece temizlenmez ise zamanla siyah nokta oluşumuna sebep olur.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir