Home » Cinsellik ve Cinsel Bölge » Cinsellik Ne Kadar Önemli?
cinselliğin önemi, cinsellik neden önemli, cinselliğe önem verme

Cinsellik Ne Kadar Önemli?

Ergenliğin başlaması ile cinsellik başlar der birçok kişi ancak durum aslında öyle değildir. Şimdi gözlerini kapat ve çocukluğuna doğru bir yolculuğa çık. Henüz ergenliğine gelmediğin zamanlarda bile özellikle erkek çocuğuysan pipinle zaman geçirdiğini hatırlayacaksın. Henüz işlevini bilmediğin ama orada durduğu ve dokunduğunda bazı hisler yaşattığı için her fırsatta pipinle oynadığını hatırlayacaksın. Anne karnındayken dahi bebeklerin mastürbasyon yaptığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. O halde cinsellik ergenlikle başlar demek ne kadar doğru?cinselliğin önemi, cinsellik neden önemli, cinselliğe önem verme

Cinsellik ergenlikle başlamaz, cinsel hayat ergenlik ile başlar desek doğru olur. Çünkü ergenliğin başlaması ile birlikte erkek çocuklarında sperm, kız çocuklarında yumurta üretimi başlar. Bu da demek oluyor ki ergenlik çağına gelmiş kişiler artık birer anne baba adayıdır. Peki cinselliğin önemine buradan nasıl geçiş yapacağımı merak ediyorsan sevgili dostum şöyle geçiş yapacağım.

Eşlerin arasında çok çok özel anlar yaşanmalıdır ki onlar eş olabilsin. İşte cinsellik eşler arasında yaşanabilecek en özel, en mahrem şeydir. Cinsellik bu sebepten dolayı çok ama çok önemlidir. Evlilik zamanı geldiğinde ve evlendiğinde bu dediğimi çok daha iyi anlayacaksın. Belki de şuanda zaten evlisindir ve dediklerime hak veriyor da olabilirsin. Cinsellik bir kişinin kendini bulması demektir.

Eşlerin birbirine olan bağlılığının artması cinsellik sayesinde olur. Cinsellik eşlerin sadakatlerinin sınandığı bir kulvardır. Şöyle düşün evlisin ve eşinden çok daha güzel bir kadın veya çok daha yakışıklı bir adam tanıdın. Onun ile cinsel birleşme arzuladığın halde bunu yapmıyorsan tebrikler sen sadık bir eşsin demektir. Cinselliğin birleştirici bir gücü olduğuna sen de benim gibi inanıyorsan çocuklarının cinsel hayatlarını yaşamalarına müsaade etmeli ve hatta onlara bilgi vermelisin.

Yapılan araştırmalara göre bekarların 100de 100ü mastürbasyon yapıyor. Çocuğunun da bekarlar arasında yer aldığını düşünecek olursak ki zaten öyle o da mastürbasyon yapıyor. Mastürbasyonun yanlış ve ayıplı bir şey olduğunun çocuğa aktarılması son derece tehlikelidir. Evliliğin temelini oluşturan ve hayatın sürekliliğini oluşturan cinsellik öcü gibi gösterilmemeli. Çocuğunu mastürbasyona yönlendirmeli ve doğru şekilde yapması için gerekli bilgi ile gerekli ortamı sağlamalısın.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir