Home » diğer » Düğün Fotoğrafı Çekiminde Hangi Mekânlar Kullanılabilir?

Düğün Fotoğrafı Çekiminde Hangi Mekânlar Kullanılabilir?

Düğün fotoğrafı, düğünün en önemli anlarındandır. Öyle ki gelin ve damat senelerce bu fotoğraflara bakarak o güzel günü yâd edecektir. Bu nedenle fotoğraf çekimlerinde kullanılan mekân da çok önemlidir. Hem fotoğrafçının mekânı iyi kullanabilmesi açısından hem de gelin ve damadın daha rahat hareket edebilmesi açısından son yıllarda dış mekân fotoğraf çekimleri tercih edilmektedir.düğün fotoğrafı çekme, düğün fotoğrafı çekimi, düğün fotoğrafı çekim mekanları

Düğün fotoğrafı çekilecek mekânlar aslında aklınıza gelecek her yer olabilir. Bu biraz gelin ve damadın biraz da fotoğrafçının zevkine kalmış bir durumdur. Fotoğraf çektirmek için seçilebilecek bazı mekânlardan söz etmek gerekirse bu mekânları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Fotoğraf çekimi yaptırmak için tarihi dokuya sahip bir mekân seçebilirsiniz. Örneğin, İstanbul’da Hidiv Kasrı fotoğraf çekimi yaptırmak için uygun ve güzel mekânlardan biridir. Bunun dışında Ankara’da Anıtkabir’i, İzmir’de Alsancak Garı’nı ya da Bursa’da Koza Han’ı tercih etmeniz de hoş bir seçim olacaktır.
  • Düğün fotoğrafı çekimi yapılabilecek mekânlardan biri de doğal ortamlardır. Doğal ortamlarda çekim yaptırmak genellikle daha kolaydır. Gelin ve damat daha rahat hareket edebilir, bunun yanı sıra kalabalıklardan da uzak olacaklardır. Örneğin, doğal ortam olarak tercih edilebilecek mekânlardan biri Eskişehir’de Şelale Park olabilir.

Düğün fotoğrafı çekimlerinde tercih edilecek mekân türleri elbette yukarıda sayılanlarla sınırlı değildir. Daha önce de belirtildiği gibi fotoğraf çekimi için mekân seçimi gelin ve damadın inisiyatifindedir ancak bu mekânı doğru kullanmak da fotoğrafçının elindedir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir