Home » diğer » Dünyada Ziyareti Yasak Olan Yerler
ziyareti yasak olan bölgeler, dünyada ziyaret edilmesi yasaklanmış yerler, ziyareti yasak olan bölgeler nereler

Dünyada Ziyareti Yasak Olan Yerler

Yılan Adası

Brezilya’da yer alan adada yapılan tahminlere göre her metrekarede 1-5 arası yılan bulunmaktadır. Bu sebeple de oldukça tehlikeli olan adada engerek adı verilen bir yılan türü var ve bu yılanlar oldukça zehirli.ziyareti yasak olan bölgeler, dünyada ziyaret edilmesi yasaklanmış yerler, ziyareti yasak olan bölgeler nereler

Svalbard Küresel Tohum Deposu

Norveç’te yer alan bu depoda 1 milyondan fazla tohum bulunmaktadır. Bunun sebebi de dünyada oluşabilecek herhangi bir doğal felaket sonrası herhangi bir sebze ya da meyvenin türünün yok olması durumunda burada yer alan tohumlar sayesinde yeniden üretilebilir hale gelmesi. Depo deprem ve diğer doğal afetlerden etkilenmeyecek şekilde kurulmuş.

Surtsey Adası

Bu ada 1960’lı yıllarda bir denizaltı volkanik patlaması sonucunda oluşmuştur. İzlanda’da oluşan bu ada ortaya çıktıktan sonra ekosistemlerin insanların eli değmeden nasıl meydana geleceği ve nasıl gelişim göstereceğinin incelenebilmesi için bu adaya insan kabul edilmiyor. Bazı zamanlarda izin alan bilim adamları belirli bir süre durmak koşuluyla adaya giriş yapabiliyor.

Çernobil Nükleer Santrali

Çernobil felaketinin yaşandığı bölge ve 29 kilometre yarıçaplı bölgesi günümüzde dahi yaşanmasının yasak olduğu bir bölge. Bu felaket yaşanmadan önce Çernobil’de birçok insan yaşıyordu fakat belki de artık hiçbir zaman burası insanların yaşam bölgesi olmayacak. Buna rağmen günümüzde artık profesyonel ekiplerin de olması şartıyla Çernobil bölgesinde günübirlik geziler yapmak mümkün.

51. Bölge

Hakkında en çok efsane bulunan bölge de şüphesiz ki 51.Bölge’dir. Birçok kişi 51.Bölge’de uzaylıların olduğunu düşünüyor ve bu sebeple Amerika’nın bu bölgeyi yasakladığını tahmin ediyor. Hatta Amerika 2013 yılına kadar böyle bir bölge olmadığını bu olayın tamamen şehir efsanesi olduğunu söylese de daha sonrasında uçuş testleri yapıldığını ifade ettiler. Belki de bu listede kişilerin en çok merak ettiği yer 51.Bölge fakat buraya değil girmek dışarıdan görüntü almak bile çok zor.

39. Oda

Kuzey Kore’de yer alan bu yerde de karaborsa hakkında büyük olaylar döndüğüne inanılıyor. Fakat tabii ki Kuzey Kore zaten dışarıya kapalı bir ülke olduğu için bu olayın gerçekliği de bilinmiyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir