Home » güzellik-bakım » Estetik Cerrahide En Çok Uygulanan Tedaviler
estetik cerrahi, estetik cerrahinin kullanıldığı durumlar, estetik cerrahinin faydaları

Estetik Cerrahide En Çok Uygulanan Tedaviler

Estetik cerrahide, son zamanlarda birçok teknik uygulanmaya başlanmıştır. Bu tekniklerin ağrısız-ameliyatsız teknikler olması da, estetik tedavi için başvuranların sayısını arttırmıştır. En çok uygulanan estetik tedavi, burun estetiğidir.estetik cerrahi, estetik cerrahinin kullanıldığı durumlar, estetik cerrahinin faydaları

  Burun estetiği hangi durumlarda uygulanır?

 Küçük burun, büyük burun, geniş burun ve şekil bozuklukları için, burun estetiği uygulanmaktadır. Burun estetiği ameliyatı, günümüzde, eski dönemlere göre çok daha kolay yapılabilmektedir. Şikayetin türüne göre, farklı teknikler uygulanmaktadır. Basit şikayetler için burun estetiği, genelde lokal anestezi ile, kısa bir sürede yapılabilmektedir. Daha büyük sorunlar içinse, kişinin yaşına, cinsiyetine ve şikayetine göre daha farklı teknikler uygulanmaktadır. Ameliyatın kolay olması, iyileşme sürecinin de kolay olmasını ve kısa sürmesini sağlamaktadır. Ancak, yine de, bazı risklere karşı, burun estetiği sonrası dikkatli davranmak gerekmektedir. Ağır fiziksel hareketlerden ve mimiklerden kaçınılmalı, doktorun verdiği ilaçlar haricinde herhangi bir ilaç kullanılmamalıdır. Yaklaşık bir haftadan sonra, alçı alınır ve hasta, doktor kontrolünde eski haline döner.

  Meme estetiği

  Meme estetiği, burun estetiği gibi, oldukça sık uygulanan tedavi yöntemidir. Meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme operasyonları, teknolojik yöntemlerle, başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Meme büyütme, vücuda göre küçük olan memelerin, vücut ölçülerine uygun hale getirilmek için büyütülmesidir. Meme küçültme, olması gerekenden büyük ve sarkmış memelerin küçültülerek daha estetik bir görünüme kavuşturulması için uygulanan yöntemdir. Meme dikleştirme ise, sarkan memeleri, boyutlarını değiştirmeden sıkılaştırma operasyonudur.

 Meme estetiği için uygulanan teknik, tedavinin türüne göre değişmektedir. Kişilerin yaşına ve şikayetine göre, uygun teknikle meme estetiği yapılmaktadır. Tıbbi-teknolojik gelişmelerin bir sonucu olarak göğüs estetiği, kısa sürede ve iz bırakmadan yapılabilmektedir. Çeşitli şikayetlerin giderilmesi ve kişinin estetik bir görünüme kavuşturulması için yapılan göğüs estetiği tedavisi, kişilerin sağlık durumu ve farklı rahatsızlıkları göz önünde bulundurularak uygun şekillerde gerçekleştirilmektedir. Sadece kadınlar değil, zaman zaman erkekler de göğüs estetiği için, hekimlere başvurmaktadırlar. Bazı hormonal sebepler yüzünden erkeklerde meme büyümesinin tedavisi, cerrahi yöntemle mümkündür. Kişilerin sorununa göre, göğüs estetiği için uygulanan tedavi teknikleri de değişmektedir. Uygulanan teknik, meme estetiği fiyatlarının da belirleyicisidir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir