Home » sağlık » Estetik Diş Hekimleri Neden Seçiliyor
Estetik diş hekimliği, Estetik diş, diş hekimliği

Estetik Diş Hekimleri Neden Seçiliyor

Artık diş hekimleri sadece dişlerimizden değil gülümseyişimizden de sorumlu. Güldüğünde ortaya çıkan bazı görüntülerden rahatsız olanlar estetik diş hekimliği yapan uzmanlara başvuruyor. Birçok insan diş etlerinin görüntüsünden ya da çenesinin yapısından memnun değil.  Estetik diş hekimliği alanında uzmanlaşmış diş hekimleri, insanların gülerken kendilerini daha iyi hissedebilmeleri için birçok müdahalede bulunabiliyor. Protez, yani eksik dişlerin tamamlanması bu müdahalelerden yalnızca bir tanesi ve en çok tercih edileni. Bunun yanı sıra Periodontoloji alanında da Estetik diş hekimliğine çok fazla başvuruluyor. Yani morarmış, geri çekilmiş diş etleri birçok insanın güldüğünde gözükmesinden hoşlanmadığı bir görüntü ortaya koyuyor. Tabii ki Estetik diş hekimliği kapsamında çok başvurulan bir başka alan da ortodonti, hiç kimse ağızında birbirinin üzerine binmiş dişler istemiyor.

Bu tip sıkıntılardan yalnızca birine sahip olan biri bunu görmezden gelebiliyor. Ancak, çoğu zaman Protez, Ortodonti, Periodontoloji alanlarının hepsiyle müdahale edilmesi gereken çoklu sorunlar yaşayan insanlar Estetik diş hekimliğine başvurmaya ihtiyaç duyuyor.

Estetik Diş Hekiminde Bulunması Gereken Diplomalar

Estetik diş hekimliği, Estetik diş, diş hekimliğiDiş hekimliği tıpkı hekimliğin diğer alanlarında olduğu gibi farklı branşlarda uzmanlaşma gerektiren bir meslek. Estetik diş hekimliğinin işi ise sadece dişe estetik bir müdahalede bulunmak değil. Çoğu zaman yaşanan problemlerin sebeplerini araştırıp, tedavi etmek suretiyle estetik düzelmenin sağlanması mümkün oluyor. Bu yüzden bir diş hekiminin estetik diş hekimliği yapabilmesi için birkaç alanda birden uzmanlaşması gerekiyor. Alanında uzman ve güvenilir olabilmek için Estetik diş hekimliği yapmak isteyen bir diş hekiminin Protez, Ortodonti, Periodontoloji branşlarına hâkim olması önemli bir parametre.

Estetik diş hekimliği, Estetik diş, diş hekimliğiElbette Estetik diş hekimliği yapabilmek için estetik bakış açısının da geliştirilmesi gerekiyor. Çünkü mevcut sağlık sorunlarının çözümü sağlandıktan sonra gerçekleştirilen estetik müdahalelerin hastanın yüz tipine, ağız ve çene yapısına uygunluğuna karar vermek de estetik diş hekimliğinin bir parçası. Çünkü daha estetik bir gülümseme elde edebilmek için kimi zaman hastanın dudaklarının belirginleştirilmesi, diş boylarının ayarlanması, lazer ile diş etlerinin renklerinin iyileştirilmesi gibi müdahaleler gerekebiliyor. Bu müdahalelerden hangisinin hastanın yüzü için daha iyi olacağına doğru karar vermek estetik diş hekimliğinin önemli ve zor taraflarından bir tanesi.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir