Home » diğer » Evlilik psikoloğu kimdir?
evlilik psikoloğu kimdir, evlilik psikoloğu kime denir, evlilik psikoloğunun işi

Evlilik psikoloğu kimdir?

Evlilik çatışmaları insanların hayatlarındaki en rahatlık verici problemlerdendir. Her evlilik kendi içerisinde bir takım problemler getirmektedir. Zaman zaman hayal kırıklığı yaşadığını düşünen çiftler evliliğinin geleceğini sorgulamaya başlayabilir. Ancak bu olumsuz durum ve sorunlarımızın çoğu değiştirilebilirdir. Çiftlerin problem çözmede kendi çabaları ve geliştirdiği çözümler yeterli gelmediğinde evlilik psikoloğu dediğimiz profesyonel bir kişi tarafından yardım alınması gereklidir.evlilik psikoloğu kimdir, evlilik psikoloğu kime denir, evlilik psikoloğunun işi

Yalnızca sorunlarla mı ilgilenir?

Mükemmel evlilik diye bir şey yoktur ve evli çiftlerin bazı zamanlarda dışarıdan bir yardıma ihtiyaç duyması normal karşılanmalıdır. Bu durumda sizi doğru yönlendireceğinden ve bu konuda eğitimli birinden destek almanız, evliliğe yaklaşımınızda hayat kurtarıcı olacaktır.

Evlilik psikoloğuna başvurmak için sorunlar yaşamanız şart değildir, olası sorunlara karşı düzenli ve hazırlıklı olmak için ya da evlilik kalitenizi geliştirmek için de danışmanlık almanız, yurtdışında yaygın olmakla birlikte ülkemizde de geliştirilmeye çalışılmaktadır.

Evliliğinizi geç olmadan kurtarmak için

Çatışmaların olduğu evlilikler yalnızca ev hayatınızı değil tüm hayatınızı olumsuz etkileyerek hayat kalitenizi geri dönüşü zor şekilde düşürebilir. Farklı yöntemler ve psikolojik analizler konusunda eğitimli evlilik danışman ve psikologları ile sıklaşan ve büyüyen kavgaların köküne inilip sorunlar iki tarafa da anlayış ve eşit dinleme hakkı verilerek çözülmeye çalışılmalıdır. Evliliklerde çoğu sorun yalnızca iletişimden kaynaklı olup, uzman yardımı bu iletişimin etkililiğini arttırabilir.

Sorunlarınızı açıkça konuşup empati yeteneğinizi kullanarak farklı bakış açıları geliştirebileceğiniz bu psikolojik seanslar sayesinde evliliğiniz kurtulabilir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir