Home » diğer » Gece kurye hizmetini kimler kullanabilir?
gece kurye hizmeti, gece kurye hizmeti almak, gece kuryesi nedir

Gece kurye hizmetini kimler kullanabilir?

Normal şartlarda kurye hizmeti yapan firmaların standart bir mesai saati vardır. Bu mesai saatleri 08:30 – 19:00 aralığında gerçekleşir. Bazı firmalarda esnemeler olabilmektedir. Fazla mesai ücretlendirilmesi yapılabildiği gibi, bazı firmalar tarafından bu zorunlu tutulur ve kişi işsiz kalması korkusunda zorla mesai yapmak zorunda bırakılır.gece kurye hizmeti, gece kurye hizmeti almak, gece kuryesi nedir

Kuryeler mesai saatleri içerisinde diğer meslek grupları gibi düzenli bir şekilde çalışırlar. Gün içerisinde operatörleri tarafından kendilerine verilen adresler arasında güvenli ve kaliteli bir hizmet sağlamaya çalışarak teslimatlarını gerçekleştirirler. Mesai saatleri dışına aksayacak olan işleri ertesi güne bırakırlar. Eğer acelesi olan bir iş ise; gece kurye hizmeti veren bir firma o işe devam eder. Gece kurye hizmeti mesai saatleri bitiminden ertesi günün mesai saatleri arasındaki zaman diliminde kurye hizmet veren hizmet çeşididir.

Gece kurye hizmetini herkes kullanabilir. Bir yerden başka bir yere iletilmesi gereken gönderisi olan herkes kurye şirketini arayıp isteğini bildirebilir. Bazı firmalar gece kurye hizmeti vermedikleri için kişinin karşısına banttan konuşan biri çıkabilir. Ama son zamanlarda rekabetin iyice artmasıyla kurye şirketleri geceleri de hizmetlerine devam etmektedir. Gece, gündüz kadar yoğun olunmasa bile fiyat farkından dolayı kar etmek mümkündür.

Gece kuryeleri genellikle express kurye adı verilen motosiklet ile teslimat gerçekleştiren kuryelerdir. Bu kuryeler acil kurye olarak da bilinmektedirler ve en pahalı kurye çeşididir. Bu kuryelerin gece hizmet yapmasının sebebi, başka bir alternatif olmadığı için müşteri express kurye hizmeti görecek buna bağlı olarak daha yükse bir ödeme yapması gerekecektir. Ayrıca gece kurye hizmeti görmek isteyen birisinin işi acil olacağı için bu durum onun yararına olacaktır.

 Bu hizmetini kullanan insanlar genellikle mesai saatleri içerisinde, gönderisinin olduğunu unutmuş, zaman ayıramamış kişilerdir. Baz durumlarda aciliyetten doğan kurye ihtiyacı da olabilir. Kişi gece yorgun olduğu için kendi gönderisini kendisi teslim etmek yerine kurye hizmetinden yararlanabilir. Sonuç olarak kurye hizmeti 7/24 yapılan bir hizmettir ve artık hayatın bir parçası olmuştur.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir