Home » Cinsellik ve Cinsel Bölge » Genital Bölge Beyazlatma Yöntemleri
genital beyazlatma, genital bölge beyazlatma, genital bölge bakımı

Genital Bölge Beyazlatma Yöntemleri

Genital bölgenin, koltuk altının, yüz bölgelerinin kararması, kadınlarda sıklıkla karşılaşılan ve psikolojik olarak sorunlara neden olabilen durumlardır. Genital bölge, vücutta cinsel kimliği belirleyen oldukça önemli bir yere sahiptir. Pek çok kadının bu bölgede meydana gelen kararmalar nedeniyle cinsel hayatlarında sorunlar yaşadığı bilinmektedir.genital beyazlatma, genital bölge beyazlatma, genital bölge bakımı

 Genital Bölgede Neden Kararma Olur?

 Terleme ve terlemeye sebep olan naylon yapılı iç çamaşırlar, jilet kullanımı, yanlış epilasyon ve sıcak ağda uygulamaları genital bölgede kararmaya neden olabilir.

 Genital Bölge Beyazlatma Nedir?

 Genital bölge beyazlatıcı olarak satılan kozmetik ürünler mevcut olsa da bu ürünler aşırı duyarlılık reaksiyonlarına neden olarak daha kötü sonuçlar doğurabilir. Evde kadınların kendi kendilerine uygulayabilecekleri birçok bitkisel kür tarifi mevcuttur. Zeytinyağı, limon, vazelin, elma suyu, siyah üzüm içeren birçok kür bulunmaktadır. Bu yöntemler yanlış uygulandığında istenmeyen sonuçlara neden olabilirler. Bu nedenler asıl etkili yöntemin hangisi olduğuna kadın hastalıkları ve doğum uzmanı doktorlar karar vermelidir.

 Lazerler Genital Beyazlatma Nedir?

 Lazer uygulaması günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır. Bunlardan biri de genital beyazlatmadır. Bu işlem yaklaşık 20 dakika sürmekte, ağrı hissi en aza indirilerek tedaviye uyumu artırılmaktadır. Lazer ışınları sayesinde derinin üst kısmı olan dermiş tabakasında bulunan, derinin koyu renginden sorumlu melanin pigmenti üreten hücreler olan melanositler tahrip edilir. Bu sayede lazer uygulanan bölgenin beyazlatılması sağlanır. Lazer genital bölgenin tüm alanlarına güvenle uygulanabilir. Doktor  genital bölge beyazlatmada lazer tedavisi kullanan doktorlardandır. İstanbul Maltepe’deki muayenehanesinde lazerle genital beyazlatma işlemini gerçekleştirmektedir.

 Genital Bölgeye Lazer Zarar Verir Mi?

 Lazer uygulaması uygulandığı bölgede oldukça lokal etki gösterir, vücudun diğer bölgelerine yayılmaz ve sadece üst deriye etki edecek kadar derine inebilir. Bu nedenle genital beyazlatma için lazer uygulaması zararlı değildir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir