Home » güzellik-bakım » Göğüs Dikleştirme Ameliyat Planı
göğüs dikleştirme, göğüs dikleştirme ameliyatı, göğüs dikleştirme ameliyatı öncesi

Göğüs Dikleştirme Ameliyat Planı

Göğüs dikleştirme ameliyatı en az göğüs küçültme ameliyatı kadar çok talep edilen bir operasyon tipidir. Bu operasyonda temel hedef göğüs estetiğine ve beden ölçülerine uygun göğüsler yaratmaktır. Operasyonda doğal görünüm ve simetri de oldukça önemlidir. Operasyon öncesi belirli ölçülere göre ölçüm yapılır. Örneğin göğüs orta kemiği üst ucu ile göğüs başı arasındaki mesafe alınan temel ölçülerden biridir. Bu mesafe ideal şekilde 20 cm olarak kabul edilir ancak vücut tipine göre birkaç santimetre oynama yaşanabilir. Göğüs başları ile göğüs alt sınırı arasında ise 7-8 santimetrelik bir mesafe normal kabul edilir.  İlk işlem olarak ölçüleriniz ölçülür ve normal ölçüler ile karşılaştırılır. Tespit edilen, fark sağ ve sol göğüs arasında büyüklük ve asimetri farkı olup olmadığını ortaya koyar. Çoğu insanda iki göğüs arasında fark bulunur.göğüs dikleştirme, göğüs dikleştirme ameliyatı, göğüs dikleştirme ameliyatı öncesi

Göğüslerdeki sarkıklık kontrol edilir ve varsa derecesi ölçülür. Bunu tespit etmek için göğüs başı hizası ile göğsün alt kenarının hizası karşılaştırılır.

Sarkmamış, normal göğüs: Göğüs başı, göğüs alt kenar çizgi seviyesinin üstünde kalır.

Hafif dereceli gevşek ve sarkık göğüs: Göğüs başı göğüs alt çizgisi ile genellikle aynı seviyededir. Bazen 1 cmye kadar altında olabilir.

Orta dereceli gevşek ve sarkık göğüs: Göğüs başının yeri, göğüs alt kenar çizgi seviyesine göre 1-3 cm alttadır.     

İleri dereceli gevşek ve sarkık göğüs: Göğüs başının yeri, göğüs alt kenar çizgi seviyesine göre 3 cm den daha alttadır.

Göğüs dikleştirme operasyonu ile göğüs başı doğal şartlarda olması gereken noktaya getirilir. Bu nokta, kişi ayakta dururken göğüs başının öne ve hafif yukarı bakmasını gerektiren noktadır.

Hangi durumda ne yapılır?

Dikkate alınması gereken konular arasında göğüslerin sarkıklığı kadar mevcut büyüklüğü de önemli bir yer tutar:

Eğer göğüsler normal ölçülerin üstünde ise, göğüs küçültme ameliyatı bu durum için en uygun göğüs estetiği tipidir. Bu operasyon sayesinde hem toparlanma hem de küçültme sağlanır.

Göğüs büyüklüğü normal boyutlarda ise sadece estetik göğüs toplama ameliyatı yeterlidir.

Göğüsler normal boyutların altında ise göğüs toparlama ameliyatı ile birlikte silikon protez yerleştirilerek göğüs büyütme de yapılabilir.  Silikon protez isteğe bağlı bir işlemdir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir