Home » güzellik-bakım » Göz Çevresi Kreminin Özellikleri Nelerdir?
göz çevresi kremi, göz çevresi kremi özellikleri, göz çevresi kremi etkileri

Göz Çevresi Kreminin Özellikleri Nelerdir?

Genetik, sigara ve benzeri zararlı alışkanlıklar, beslenme dengesizlikleri, uyku düzensizlikler, yorgunluk gibi iç ve dış etkenler metabolizmamızı ve cildimizi olumsuz etkilemekle birlikte cildimizin en hassas dokularının bulunduğu göz çevremizde çok daha fazla olumsuz etkiye kuruluğa, kırışıklık ve çizgilere, mor lekelere, halka ve şişlik gibi sıkıntılara neden olur. Bunlar hem fiziki hem de görüntümüze zarar verdiği için psikolojik sıkıntılara sebep olur ve yaşam kalitemizi motivasyonumuzu oldukça olumsuz etkiler.göz çevresi kremi, göz çevresi kremi özellikleri, göz çevresi kremi etkileri

Kişisel bakım her bölgede önemlidir elbette ancak göz çevresi bakımı için dikkatsizce kullanılmış bir ürün çok daha can sıkıcı sonuçlara sebep olabilir. Doğal kürler ve kremler çözüm için başvurulan yardımcılar olarak görülür. Doğrudur. Ancak seçilen göz çevresi kreminin özellikleri yaş döneminize cilt tipinize göz çevrenizin ihtiyaçlarına uyum sağlamıyorsa emek, para ve hatta sağlık kaybına neden olabilir.

Göz kremleri kullanımına daha çok 30’lu yaşlarda başlanılması yanlış bir alışkanlık olduğu gibi erken yaşlardan itibaren yoğun kullanımın işe yarayacağının düşünülmesi de doğru değildir.

Göz kremleri 20’li yaşlar için, 30’lu yaşlar ve 30 üstü yaşlar için ayrı ayrı sınıflandırılırlar. Bunun sebebi de cildin de kişinin yaşı ile birlikte yapısal değişikliler gösteriyor olmasıdır.

20’li yaşlar için uygun olan göz çevresi kreminin özellikleri arasında olması beklenenler daha hafif içerik daha az kimyasal ve daha fazla nemlendiriciliktir. Özellikle de nemlendirici olmak ve ağır kimyasallar içermemek önemsenmelidir. Bu yaş grubu henüz deformasyonun başlangıç safhasında sayıldığından onarımdan çok önleme işlevi beklenir ve kullanılan göz kremleri bu beklenti açısından önemli bir işlev yerine getirir. Cildin nem ihtiyacını karşılayarak çizgilerin oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

30’lu yaşlar için ise, önemli olan cildin değişen incelen hassaslaşan yapısına uygun bir bakım yapabilmektir. Ve bu yaşlar için hazırlanmış bir göz çevresi kremi elastikiyet sağlayıcı ve onarıcı bir özelliğe sahip olacak dolayısı ile artık başlamış olan yaşlanma belirtilerini onaracak veya geciktirecektir.

30 yaş üstü için ise, göz çevresinde kırışıkların arttığı görülecektir. Burada artık kullanılan göz çevresi kreminin onarıcı etkisinin daha yoğun olması gerekecektir.  Yaş gurubuna uygun kullanılan göz çevresi kremleri ise kırışıklı, morluk ve şişliklerden kurtulmaya yardımcı olacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir