Home » diğer » Gümüşhane Kamp Alanları
Gümüşhane kamp alanı, Gümüşhane kamp yapma alanları, Gümüşhanede kamp yapma

Gümüşhane Kamp Alanları

Yüzölçümü bakımından ülkemizin en küçük illerinden biri olan Gümüşhane, Doğu Karadeniz’de bulunan ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bir bölgedir. Bölgede birçok şelale, milli park, tarihi yapı bulunmaktadır. Kamp severlerin de sevdiği bölgelerden biridir. Peki kamp yapılabilecek en güzel alanlar neresidir? Olanakları nelerdir?Gümüşhane kamp alanı, Gümüşhane kamp yapma alanları, Gümüşhanede kamp yapma

  1. Zigana Yaylası

Gümüşhane şehir merkezine yaklaşık 60 km mesafede bulunan Zigana Yayası oldukça yüksek bir bölgedir. Rakımı 2030 m olan bu yaylaya yalnızca özel araçlar ile ulaşmak mümkün olmaktadır. Karavan ve çadır kampı için uygundur. Doğa fotoğrafçılarının uğrak yerlerinden biridir. Zigana Yaylası’nda elektrik, market, tuvalet gibi olanaklar mevcuttur. Şebeke de çekiyor olup ücretsiz bir kamp alanıdır.

  1. Kadırga Yaylası

Gümüşhane şehir merkezine yaklaşık 60 km uzaklıkta bulunan bu kamp alanı esasında Trabzon’un Maçka ilçesine daha yakın bir bölgedir. Yalnızca özel araçlarla ulaşım mümkündür. Bitki örtüsü oldukça yeşildir ve tertemiz bir havası vardır. Yaylada; restoran, elektrik, konaklama tesisleri, elektrik ve market gibi olanaklar mevcuttur. Ücretsiz bir kamp alanıdır.

  1. Kürtün Örümcek Ormanları

Kürtün ilçesinde bulunan bu kamp alanı Gümüşhane şehir merkezine yaklaşık 60 km mesafede bulunmaktadır. İlçe merkezi ise 17 km mesafededir. Bakir ormanları, huzurlu ve sessiz havası ile kamp severlerin sevdiği yerlerden biridir. Korunan bir alandır. Tesisleşme bulunmamaktadır. WC, elektrik, duş ve çeşme gibi imkanlar bulunmamaktadır. İhtiyaçları önceden temin etmek önemlidir. Ücretsiz bir alandır.

  1. Limni Gölü Tabiat Parkı

Gümüşhane’nin Torul ilçesinde yer alan bu tabiat parkı doğal güzellikleri ile adından sıkça söz ettirmektedir. Ulaşım yalnızca özel araçlarla mümkündür. Mesire alanları sayesinde kampa ek olarak günübirlik olarak da tercih edilmektedir. Tuvalet, oyun alanı, kamelyalar, otopark, kamp alanları, yürüyüş parkurları gibi olanaklar mevcuttur. Karavan ve çadır kampı için uygundur. Ücretler ise makul düzeydedir.

  1. Artabel Gölleri Tabiat Parkı

Torul ilçesinde yer alan bu tabiat parkı şehir merkezine yaklaşık 70 km mesafededir. Deniz seviyesinden yüksekliği ise 3000 metredir. Manzara itibariyle oldukça harikadır. Karavan ve çadır kampı için idealdir. Elektrik, duş ve tuvalet gibi olanaklar mevcut olmasa da alana giriş ücretlidir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir