Home » güzellik-bakım » Güneş Kremi Hakkında Bilmediklerimiz
güneş kremi kullanımı, güneş kremi nasıl kullanılır, güneş kremi faydaları

Güneş Kremi Hakkında Bilmediklerimiz

Yazın gelmesi ile birlikte güneş kremi kullanımı oldukça artacak ve güneş kremine daha fazla ihtiyaç duyulacaktır. Güneş’ in zararlı etkilerine karşı nanopartikül ve titanyum dioksit içeren güneş kremleri tercih edilmeli ve yeterli olacağı miktarda sürülmelidir. Eğer yeterinden az güneş kremi sürdüğünüz takdirde güneş kremi etkisini kaybediyor ve tam anlamıyor güneşten koruyamıyor. Güneş kremlerinde en aramanız gereken özelliklerden biri de sizi gün boyu koruyabilmesi olmalıdır. Nanopartikül titanyum dioksit cildin üst tabakasında birikir ve kana karışmayıp vücutta birikmeyerek sizi güneşin zararlı etkilerinden korur. Bu güneş kremini güneşe çıkmadan en az yarım saat önce sürdüğünüz takdirde güneşin olumsuzluklarından ve zararlarından etkilenmemiş olacaksınız. Güneş kremi sabun, kese gibi maddelerle vücuttan uzaklaşabildiği için bu gibi işlemlerden sonra güneş kremi sürümünü tekrarlamanız gerekmektedir. Güneş kremi lüks içeren bir ürün değildir, herkes kullanmalıdır. Cilt sağlığının önemi ve ciltte oluşabilecek hastalıkları engellemek için gerekmektedir.güneş kremi kullanımı, güneş kremi nasıl kullanılır, güneş kremi faydaları

Güneş Kremi Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Güneş kremlerinin üzerlerinde bulunan SPF değerleri vücuda yeterli miktarda uygulandığında elde edilebilecek değerdir.
  • Güneş kremi,yeterli miktarda uygulanmadığı takdirde SPF 30 olan bir güneş kreminin ciltte uyguladığı etki SPF 7 ‘ dir.
  • Az sürerek sık sürersek ciltteki SPF değeri düşer.
  • SPF 50 olan bir güneş kremini az sürdüğünüz takdirde ciltteki SPF koruma değeri 2,7’ ye kadar düşmektedir.

Güneş Kremi Ne Kadar Miktarda Sürülmelidir?

Güneşten koruyan güneş kreminin vücuda uygulanması gereken miktar şu şekildedir. 2 çay kaşığı kadar yüz ve boyun bölgesine, sol ve sağ kola; bir yemek kaşığından biraz az miktarda ise göğüs bölgesi, sırt bölgesi, sağ bacak, bölgelerine uygulanması gerekmektedir. Cildin cm2’ sine 2mg güneş filtresi içeren güneş kremi uygulanması gerekmektedir. Cildi yağlı olan kişiler jel veya yağsız, su bazlı ürünleri tercih ederken, cildi kuru olanlar ise krem bazlı ürünleri tercih edebilir. Güneşe çıkmadan 15-20 dakika önce uyguladığınızda daha sağlıklı ve güzel sonuç alabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir