Home » sağlık » Hasta Olmamak İçin Yapılması Gerekenler
Hasta olmamak için bunlara dikkat edin, kışta hasta olmamak için, hasta olmamanız için tavsiyeler

Hasta Olmamak İçin Yapılması Gerekenler

Hasta olmak, hem vücudunuzu hem de ruhunuzu psikolojik olarak etkiler. Çünkü hasta olduğunuzda direnciniz düşer ve haliyle sizde kendinizi iyi hissetmezsiniz. Bu yazıda da hasta olmak için birkaç öneri sunuyoruz.

Hasta olmamak için yapılması gerekenler

Gerektiği kadar uyumak

Spor yapmak

Bol sebze ve meyve tüketmek

Yorgunluktan Strestensinirden uzak durmak

Ani ısı değişikliklerinden uzak durmak

Vücudun hastalıklariçin olan direncinin artması, Bol oksijenli Hava Sizin için olmazsa olmazlar arasındadır.Herhafta tam lifli gıdalar ekinezya ve kuşburnu gibi bitkisel çaylar tüketilmelidir. Taze olarak meyve ve sebzeler tüketilmesi gerekir. Özellikle de kış aylarında vücudun sıcak tutulması ve ayakların daha özenli bir şekilde bakımının yapılması gerekir.Hasta olmamak için bunlara dikkat edin, kışta hasta olmamak için, hasta olmamanız için tavsiyeler

Bu saydıklarımızın yanısıra, psikolojik olarak kendimizi sağlıklı dirençli ve güçlü olduğumuza inandırmanız gerekiyor. Aksi takdirde hasta olmasak bile psikolojik olarak hasta olduğunuzu düşünebilirsiniz. Kendimize gereksiz ilaç kullanımı sağlayabiliriz. Gereksiz ilaç kullanımı hem vücudumuz hem de bütçemiz için zararlıdır. İlaçlar,  ancak Doktor kontrolünde ve doktorun verildiği ölçülerde kullanılmalıdır.  Sağlıklı olma konusunda diğer bir nokta da baş ağrısından bacak ağrısına kadar küçük noktaların bile herhangi bir büyük hastalığın tutmamalıyız Bu yüzden yılda en az iki defa düzenli olarak kontrole gidilmelidir.

Hasta Olmamak İçin Detoks Yapılmalıdır

İlkbahar, yaz dönemleri arasında uygulayacağınız Detoks ile vücudumuzda bulunan zararlı maddelerin Dışarı atılmasında çok etkili bir şekilde yardımcı olacaktır. Vücudumuz için en çok yardımcı olacak besinler şöyledir;

Elma

Kivi

Çilek

Portakal

Bunun yanı sıra domates, salatalık, biber,karnabahar, brokoli gibi sebzelerde sağlıklı yaşamınızda yardımcı olacak sebzelerdendir. Ayrıca içeceğiniz bitki çayları sizin daha dirençli ve hasta olmaya engel olacaktır.

Detoks arındırma, yenilenme anlamlarında kullanılır. Vücudumuzun en yenileyici besin sudur. Su içmek,  dikkatinizi daha hızlı düşünmenize ve yeteneklerinizi arttırır.  Günde su içilmesi gerekir. Su 2,5 3 litre içilmesi gerekir. Çok sevmiyorsanız da maksimum 1,5 litre su içmeniz gerekir. Aksi takdirde cildinizde kırışma vücudumuzda Kuruma, dikkat bozukluğu gibi birçok problemle karşılaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir