Home » sağlık » İmplant Fiyatları Ne Kadardır?
İmplant fiyatları hakkında, implant fiyatları, implant fiyatları özel hastahanelere

İmplant Fiyatları Ne Kadardır?

İmplant yönteminin yapılmasında ki amaç yerin de bulunmayan eksik olan dişinizin yerine, kökü titanyum olan bir yapay diş eklenmesi yöntemidir. İmplant dişe halk arasında vida diş, çakma diş ve benzeri şeylerde denmektedir. Yapılması zahmetli olan bu tedaviyi bir çok doktor gerçekleştirebilmektedir. İmplant fiyatları hakkında bilgilendirme kısmına gelince 250 Türk Lirasından 1500 Türk Lirasına kadar fiyatları vardır.

İmplant fiyatları hakkında, implant fiyatları, implant fiyatları özel hastahanelereTamamen gitmiş olduğunuz kliniğin uygulayacak ve takip edeceği tedavi etme yöntemine göre fiyatlandırma değişecektir. İmplantlar yurt dışından geldikleri için (özellikle Almanya) genellikle dolar ya da euro fiyatları ile gelirler ve günümüzün para kurundan yada sabitlenmiş bir kur fiyatı üzerinden fiyatlandırılarak sizlere yansıtılırlar. Yalnız atlamamanız gereken bir diğer noktada implant fiyatlarına bakıp kafasınız da bir fiyat belirleyip doktora gidip hemen yaptırmamanız da fayda vardır. Bir süre özellikle özel klinikler olmak üzere, implant fiyatları hakkında derin bir araştırma ve piyasada tanınan bilinen doktorlar hakkında araştırma yapmanızdır. Çünkü yapılacak olan işlem size hem maddi olarak hem de sağlık açısı olarak büyük bir çile çektirebilir. Çevreniz de soracak olursanız çok fazla implant tedavisi uygulatmış insan göreceksinizdir.

Devlet hastahanelerinde de bu işlem yapılmaktadır. Ancak devlet hastahanelerinde genellikle SGK hizmetinden yararlanılan insanların implant yaptırdığını göreceksiniz. Devlet hastahanelerinin size vermiş olacağı implant fiyatları özel hastahanelere ve özel kliniklere nazaran çok ucuz olacaktır. Yalnız SGK’dan yararlanıyor iseniz. Ancak devlet hastahanelerinden yaşanan en büyük problem bir çok insanın devlet hastahanelerine gitmesi ve tedavi olmasından dolayı ortaya çıkan sıra bekleme problemidir. Siparişi verilen implant dişinizin gelmesi, o dişinizin çene kemiğinize yerleştirilmesi uzun bir süreyi alabilir. Ve doktor tarafından beklediğiniz ilgiyi göremeyebilirsiniz. Bu da sizin gördüğünüz tedavinin takip edilme hızını ve önemini sizin gözünüz de düşürecektir. Sizlerin maddi durumu yeterli ise kasinlikle bu tedaviyi öncelikle bu tedaviyi uygulayan hastahaneler ve özel klinikler tarafından yaptırmanızdır. Çünkü vermiş olduğunuz para ile sadece dişinizi değil güzel bir hizmetinde sahibi olacaksınızdır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir