Home » güzellik-bakım » İzsiz Meme Küçültme Estetiği
meme küçültme estetiği, meme nasıl küçültme işlemi, izsiz meme küçültme

İzsiz Meme Küçültme Estetiği

Büyük memeler genellikle kalıtsaldır. Tıp çok büyük memelere sahip kadınların meme boyutlarını normal bir düzeye indirmek için meme küçültme ameliyatlarını geliştirdi. Ancak bazı kadınlar yara izi kalır endişesi ile geleneksel meme küçültme ameliyatına sıcak bakmıyorlar.meme küçültme estetiği, meme nasıl küçültme işlemi, izsiz meme küçültme

İzsiz meme küçültme operasyonu uygun göğüslerde liposuction denilen yağ dokusunun emilerek azaltıldığı bir yöntem olarak kullanılır. Klasik meme küçültme ameliyatının aksine bu operasyonda kesiler memenin altında gizlenir. Kanül denilen 3mm çapındaki küçük bir tüp açılan küçük deliklerden içeri gönderilir ve yağ dokusunu emerek azaltır. Bu metot yalnızca ameliyat izlerini görünmez kılmakla kalmaz, geleneksel meme küçültme ameliyatlarının aksine meme başı ve areola bölgesine dokunulmamasını sağlar.

Bu metotla yapılan meme küçültme ameliyatının tek faydası iz kalmaması değildir. Meme boyutlarında küçültmenin yanı sıra şeklinde de düzelme sağlanır. Görünümdeki bu iyileşme kişinin kendine güvenini geri kazanmasını sağlar. Büyük memeler sıklıkla kadınlarda güven azalmasına ve sosyal ilişkilerin bozulmasına neden olabilmektedir.

Hasta, iyileşme sürecini hızlandırmak için doktorunun önerilerini dikkatle uygulamalıdır. Bazen 3 ay boyunca özel bir sütyen kullanmanız gerekebilir. İz kalmadan yapılan bu meme küçültme operasyon tekniği meme küçültme operasyonları arasında hızla popülerlik kazanmaktadır. Yalnızca iz kalmadığı için değil ayrıca daha hızlı iyileştiği için de daha çok tercih edilmektedir. Doktorunuz sizin bu prosedür için uygun olup olmadığınızı değerlendirecek ve size operasyon hakkında gerekli bilgileri verecektir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir