Home » güzellik-bakım » Kaş Kaldırma Estetiği
kaş kaldırma işlemi, kaş kaldırma ile gençleşme, genç görünmek için kaş kaldırma işlemi

Kaş Kaldırma Estetiği

Estetik operasyonlar arasında en çok tercih edilen operasyonlardan bir tanesi olan kaş kaldırma estetiği operasyonu, günümüzde sıklıkla kullanılan ve kalıcı etki yaratabilme potansiyeline sahip olan operasyonlar arasında yerini almıştır. Yaşlı görünmek istemeyen, kaşlarının şeklinin bozulmasından ve düşüklüğünden şikâyet eden birçok insan bu operasyonları tercih etmekte ve kaşlarını kaldırtmaktadır. Bu operasyonlar sayesinde daha genç ve estetik bir görünüme sahip olmanız sağlanmaktadır. Bu ameliyatlar için kurulan sağlık merkezlerinde uzman doktorlarca yapılan ameliyatlar, her ne kadar basit bir görüntü verse de, ciddiye alınması gereken ve uzman doktorlar dışında ve hastane ortamı dışında yapılmaması gereken ameliyatlardır. Güvenilir olmayan yerlerde yapılan emliyatlar nedeniyle sağlık problemleri yaşayabilir, yüzünüzdeki dokulara hasar vererek, telafisi zor sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle ameliyata gireceğiniz yeri iyi araştırmalı ve steril olup olmadığına dikkat etmelisiniz.kaş kaldırma işlemi, kaş kaldırma ile gençleşme, genç görünmek için kaş kaldırma işlemi

Ameliyat çeşitleri nelerdir?

Kaş kaldırma estetiği operasyonu iki farklı şekilde yapılmaktadır. Bu ameliyat türlerinden bir tanesi endoskopi yöntemi ile diğeri ise kaş askısı olarak tabir edilen yöntem ile yapılmaktadır.

Kaş askısı yöntemi

Kaş askısı yöntemi sınırlı uyuşturma yapılarak uygulanan bir yöntemdir. Kaşınız saçınızın ön sınırında açılan bir delik ile dikiş atılarak istenilen pozisyona sabitlenmektedir. Ancak bu yöntemle çok uzun süre kalıcılık sağlanamamakta, kaşınız birkaç sene içerisinde eski haline dönmektedir. Bu dezavantajı nedeniyle kaş askısı yöntemi çok sık uygulanmamakta, endoskopi yöntemi daha sık tercih edilmektedir.

Endoskopi yöntemi

Kaş kaldırma operasyonlarında en etkili yöntem olarak gösterilen bu yöntemde ise şakak bölgenizde saçların içerisine gizlenecek şekilde birkaç santimlik bir kesik atılır ve bu bölgedeki dokuların sabitlenmesi sağlanır. Bu sayede kaşlar istenilen pozisyonda sabitlenebilir. Ameliyat sınırlı uyuşturma veya genel anestezi yolu ile yapılmaktadır. Ameliyat sonrasında bu bölgede şişme veya morarma görülebilir ve bu durum doğaldır. Ancak hasta uzman doktorun belirttiği durumlar dışında bir durum ile karşılaşırsa hemen doktoruna başvurması gerekmektedir. Her şey normal ilerlerse dikişler on gün içerisinde alınmakta ve saçlarınızın altında kalan yara izi belli olmamaktadır. Ayrıca çok çabuk iyileştiğinden zaten zamanla siz dahi göremeyeceksiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir