Home » güzellik-bakım » Kilin Saça Faydaları Nelerdir?
kilin saça faydaları, kilin saça yararları, kil ile saç bakımı

Kilin Saça Faydaları Nelerdir?

Yumuşak kil bir çok kadının saç bakımı reçetesinde ana malzemelerdendir. Kili aktarlardan rahatlıkla satın alabilir, evinizde kolayca bakım maskeleri hazırlayabilir ve doğal bir şekilde saçınıza uygulama yapmanız mümkündür.

Saçları kirden arındırıyor: Kil fazlaca absorbe etme özelliği gösterdiği için saçlarınıza kuruluk ve ya nemi kaybolmuş hissi vermeden derinlemesine temizlenmesini sağlamaktadır. Eğer kıvırcık saç tipine sahipseniz ve ya saçlarınız karma saç tipiyse, kil saçlarınızı daha yumuşak ve ipeksi yapabilmeniz için en güzel malzemelerdendir.kilin saça faydaları, kilin saça yararları, kil ile saç bakımı

Saçların nemlendirilmesi ile onarım sağlar: Saçlarınızın kuruluk sebebi ile elektriklenmesinden ve dolaşıp karışmasından sıkıldıysanız kil tam size göre bir ürün. Mevsim geçişlerindeki iklimsel değişimler saçları da etkiliyor ve saçlarınız kimi zaman olduğundan daha fazla nemini kaybetmesine sebep olur. Böyle zamanlarda ekstra onarım isteyen saçlara en iyi çözümlerden birisi kilin besleyici ve nemlendirici özellikleri ile bakım yapılmasıdır.

Saçların daha berrak olması için ise: Kilin saçlar için önemli bir diğer faydası da saçlara yapışan ve ya cilt üzerini kaplayan kiri etkili ve derinlemesine temizlemektedir. Saçlarınızı hem temizler hem de doğal şekilde ipeksi ve parlak görünmesini sağlıyor.

Kil minerallerinin saçlara yararı: Yeterli nem dengesi içeren saçlara sahip olmak zor oluyor. Saçların sağlıklı ve hızlı uzaması için oldukça uzun bir mineral ve vitamin listesine ihtiyaç duyar. Diğer bakım kürlerine kıyasla kilin kullanımını cazip kılan ise, içindeki kalsiyum, potasyum ile sodyum miktarının fazla içermesindendir.

Egzama ile kepek tedavisinde etkilidir: Evlerinizde hazırlayacağınız basit bir kil maskesi oldukça işinize yarar, gece yatmadan önce uygulayarak etkili sonuca ulaşmanızı sağlar. Hazırladığınız maskenin en az 15-20 dakika boyunca saçınızda kalması etkili sonuç almanız için yeterli olur. Saçlarınıza maskeyi uyguladıktan sonra mümkünse bir bone takabilir ve ya maskenin kurumasının önüne geçilmedir. Maskeyi uygulayan kadın ve erkeklerde yapılan bir araştırma göstermiştir ki düzenli kullanım kepek oluşumunu önler.

Kil Maskesi: Kilin saça uygulanmasının en kolay ve en uygun yollarından birisi saç maskesi hazırlanılmasıdır. Kil maskesi sadece saçlarınıza bakım yapmakla kalmayacak, saç derinizin de daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir