Home » güzellik-bakım » Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi ve Sonrası
meme büyütme ameliyatı yaptırma, meme büyütme operasyonu

Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Günümüzde küçük göğüslere sahip hanımlar büyütme ameliyatı ile hayallerine kavuşmaktadırlar. Her geçen gün daha fazla talep alan bu işlem ile ilgili neler bilinmesi gerekiyor? İşte A dan Z ye meme büyütme ameliyatı.

Ameliyat, öncesi ve sonrası;

Ameliyata karar verilmeden önce elbette muayene olmanız gerekiyor. Şayet bu ameliyatı olmak için uygun görülürseniz hazırlıklara başlayabilirsiniz. Genel anestezi ile yapılan bir ameliyat olduğu için doktorunuzun söylediklerini harfiyen yerine getirmelisiniz. Düzenli kullandığınız ilaç varsa doktorunuzla paylaşmalı, sorduğu sorulara doğru cevaplar vermelisiniz. Ameliyat esnasında uyuyor olacağınız için ameliyat ile bilgi verelim; göğüs büyütme ameliyatı silikon kullanılarak yapılmaktadır. Birey göğüslerinde ne kadar büyüme istiyorsa uygun miktarda silikon göğüslere yerleştirilmek sureti ile ameliyat tamamlanır. Bu silikonları yerleştirmek için uygun boyutlarda kesiler açılır. Ameliyat sonrasında bu kesilerin izlerini 1 yıl kadar taşırsınız. 1 yıl neticesinde izler çok şeffaflaşacak ve uzaktan bakıldığında görülmez bir hal alacaklar. İyileşme süreci operasyonun başarısına, bireyin yaşına bağlı diyebiliriz. Ameliyattan sonra 6-8 hafta göğüslerinizi darbeye karşı korumalı, ağır iş yapmamalı ve hijyenik tutmalısınız.meme büyütme ameliyatı yaptırma, meme büyütme operasyonu

Riskleri neler?

Hemen her ameliyatta özellikle genel anestezi ile yapılan operasyonlarda risk mutlaka bulunur. Risk konusunda söylenmesi gereken şudur ki, söylenecek riskler olması muhtemel değerlendirilse de doktorunuzun başarısına göre değişkenlik göstermektedir. Şayet başarılı bir ameliyat geçirirseniz hiçbir problem yaşamazsınız. Bahsi edilen meme büyütme ameliyatına ait riskler;

  • Ameliyat izlerinin geçmemesi riski ki bu risk operasyon esnasında derin kesik ve yanlış dikişe bağlıdır,
  • Enfeksiyon kapma riski,
  • Göğüs içerisinde kan ve sıvı birikme riski,
  • Meme ucunda ya da memenin tamamında his kaybı yaşanabilir. Yaşanan bu his kaybı geçici de olabilir, kalıcı da,
  • Silikon yerleştirilen kısımda kırışıklık riski bulunmaktadır. Bunun haricinde çok düşük bir ihtimal de olsa silikonun sızma ihtimali bulunmaktadır.

Bu risklerden azami derecede korunmak istiyorsanız, alanında uzman, tecrübeli, başarılı operasyonlara imza atmış bir cerrah bulmanız gerekecek. Kusursuz bir operasyondan sonra risk bitmiyor elbette. Eve çıktığınızda onları darbelerden, enfeksiyondan, ağır gerilmelerden korumak size düşüyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir