Home » güzellik-bakım » Meme Estetiği Riskli Bir Operasyon Mudur?
meme estetiği, meme estetiği yapımı, meme estetiği yaptırma

Meme Estetiği Riskli Bir Operasyon Mudur?

Meme estetiği operasyonun riskli olup olmadığı birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan konulardandır. Bu tarz estetik operasyonlara yönelmek isteyen fakat riskli olmasından çekinen kişilerin merak ettiği risk faktörleri ve komplikasyonlar operasyonun ne amaçla yapıldığına bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Nişantaşı meme estetiği, memeleri büyütme amacı ile yapılıyorsa farklı küçültme amacı ile yapılıyorsa farklı riskler bulunmaktadır. Bu riskler kişinin sağlığına çok büyük zararlara verecek risk faktörleri değildir. Bunun yanı sıra çok nadir olarak görülen bu komplikasyonlar genellikle hatalı sağlık kuruluşu ve uzman seçimine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Nişantaşı meme estetiği hafife alınmamalı ve mutlaka doğru sağlık kuruluşuna yaptırılmalıdır. Bu noktada tercih edilen uzman doktorun daha önceki işlerinin incelenmesi kafada bir fikir oluşması anlamında son derece etkili olacaktır.meme estetiği, meme estetiği yapımı, meme estetiği yaptırma

 Meme büyütme operasyonu riskleri

Şişli meme estetiği operasyonu riskleri dendiğinde akla genellikle silikon protezler ile ilgili olan riskler gelmektedir. Silikonlarda oluşabilecek herhangi bir sorun sağlığa çok büyük zararlar vermeyecektir. Bunun sebebi silikonun vücut ile uyumlu olan bir madde olmasıdır. Oluşabilecek en yaygın problem silikonun patlaması olacaktır. Silikonun patlama riski son derece düşüktür. Doğru silikon modeli belirlendiği müddetçe bu tarz problemlerin oluşma ihtimali çok daha düşük olacaktır. Fakat bu tarz bir problem oluşumunda çok büyük sorunlar oluşmayacak ve yalnızca protez yenisi ile değiştirilecektir. Bunun yanı sıra protezin çok büyük olması ve doğal görünmemesi de yaşanabilecek problemler arasındadır. Bu problem tamamen doktorun hatası kaynaklı oluşan bir durumdur. Bu noktada doğru uzman seçiminin ne denli önemli olduğu ön plana çıkmaktadır. Silikon boyutunun doğru belirlenmesi bu tarz problemlerin olumunu ortadan kaldıracaktır.

 Meme küçültme operasyonu riskleri

 Meme küçültme operasyonlarında riskler, büyütme operasyonlarına oranla çok daha azdır. Şişli meme estetiği sürecinde oluşabilecek tek risk kanama ve enfeksiyon riski olacaktır. Bu gibi riskler kesi ile yapılan her ameliyatta mevcut olan yaygın risklerdir. Çok büyük bir problem oluşmadığı müddetçe yaranın enfeksiyon kapması beklenmemelidir. Bu noktada hijyenik ortamlarda ve hijyenik aletler ile ameliyat yapılması büyük önem taşımaktadır. Hasta ameliyat sonrası pansumanlarını ihmal etmediği müddetçe aşırı bir kanama oluşması da mümkün değildir. Enfeksiyon ya da kanama gibi problemlerin oluşmaması için alınabilecek bazı önlemler bulunmaktadır. Bunlardan ilki kan sulandıran maddelerden uzak durulmasıdır. Kanın sulanması, kanama riskini arttıracaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir