Home » günlük hayat » Mortgage ile ev kredi alma yolu!
Mortgage ile ev sahibi olma, Mortgage ile ev alma, Mortgage nedir ve nasıl faydalanılır

Mortgage ile ev kredi alma yolu!

Ev kredisi alacak olan kişilerin bir normal kredi, bir de mortgage alırlar. Mortgage ile kredi almak için bankalar ile bu konuda çalışmanız gerekecektir. Sizlere mortgage ile kredi almanın koşullarını ve örneklerini aktaralım;

  • Konut kredisi çektiğiniz zaman bir bankadan vade oranı 3 – 5 yıl arasında olurken Mortgage ile ev aldığınız da vade oranınız 16 – 20 yıl kadar uzar. Kimi zaman da bu yıl oranları 30 a kadar ulaşabiliyor.
  • Bu sistemde her ne kadar sabit faiz oranlarından yararlanma şansınız olsa da değişken faiz oranlarından da yararlanma şansınız olur.Mortgage ile ev sahibi olma, Mortgage ile ev alma, Mortgage nedir ve nasıl faydalanılır
  • Özellikle daha sonradan kredi faizleri çok yükselir ise bu sistem sizi korur.
  • Ayrıca bu sistem de sizlerin imzaladıkları sözleşmeleri elinde bulunduran kişiler sizden alacakları hakkı başkasına devreder.
  • Konut kredisi alırken son zamanlarda oldukça fazla ipotek ve ya benzeri işlemler istenir iken bu sistem de sadece sizden aylık gelir belgeniz istenmektedir.
  • Özellikle bu sistemde kredi aldıktan sonra eğer ki daha sonradan kredi alacak iseniz sizlere çok yararlı olan kredi koşulları ile bu sistemden tekrar faydalanırsınız. Kredi çekerken en fazla dikkat edilen unsur ise vade süreleridir. Vade süresinin çok fazla olması tüketiciyi memnun ederken bazılarını ise memnun etmez. Kredi vade süresi ne kadar çok uzar ise o kadar çok faiz biniyor. Kredi süresinin çok uzaması demek ödeyeceğiniz miktarın çok fazla olacağı anlamına gelir. Kredi çekerken vade oranı dışında bir de sabit oranlar çok önemli bir konudur. Değişken oranlar ile aylık ödeyeceğiniz miktarı sizler kendiniz belirleme hakkında sahip olursunuz. Aylık gelir tutarınızın fazla olması durumunda konut kredisi alırken sizden bir de ipotek ya da bir kefil istemektedirler. Ancak bu sistem de sadece aylık gelirinizi belgelemeniz durumunda kısa süre içinde kredi çekmek şansınız bulunuyor. Kredi çekerken oldukça fazla bu durum göz önüne alınıyor. Konut kredisi yerine Mortgage kredisinden faydalanmak oldukça iyi bir durumdur. Çok uzun vade süreleri isteyen insanlar için çok iyi bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir