Home » diğer » Özgün Makale Sektörü
özgün makale yazımı, özgün makale nasıl yazılır, özgün makale ile para kazanma

Özgün Makale Sektörü

Boş vakitlerinizde para kazanmak veya bir esas gelir kapısını aralamak istiyorsanız özgün makale ajansı olabilir veya bireysel olarak özgün makale yazımı yapabilirsiniz. Peki; nedir bu özgün makale? Hemen kısaca size bilgi vermek adına özgün makale nedir açıklayalım. Özgün makale aynen şuanda okumakta olduğunuz makale gibi bir yazarın kendi cümleleri ile farklı bir yerden bariz alıntılar yapmadan oluşturduğu yazılardır. Bu yazılar daha önce bir başkasının bahsettiği konularda yazılabilir. Özgün olan kısım konunun kendisini değil yazının kendisidir.özgün makale yazımı, özgün makale nasıl yazılır, özgün makale ile para kazanma

Özgün makale yazabilmek istiyorsanız öncelikle bilgi dağarcığınızı genişletmeniz gerekmektedir. Nasıl yani? Makale yazmak istediğiniz konu hakkında yeteri kadar bilginiz yok ise makaleyi yazarken bir yerden sonra kendinizi tekrar etmeye başlar ve sıkıcı bir yazı ortaya koymaya başlarsınız. Bu nedenle bu sıkıcılıktan kurtulmak adına yazı yazacağınız konuya hakim olmanız gerekmektedir.

Özgün makale yazımına dair bilgi edindiğinizi ve artık yazmaya hazır olduğunuzu ele alalım. Bu durumda iş arayışına girişmeniz gerekir. Çeşitli forum sitelerindeki ilanlar üzerinden iş alabilirsiniz. Bu tür sitelerde özgün makale ihtiyacı olan kişiler ilan oluştururlar ve yazar aradıklarını duyururlar. Buralardan iş alabilmek adına fiyatınızı biraz aşağıda tutmanızı tavsiye ederim.

Kendiniz bireysel olarak iş almakla uğraşmak istemiyorsanız bir makale ajansına kayıt olabilir ve yazarlık yapmaya başlayabilirsiniz. Yazarlık yapacağınız ajans sizin yazdığınız makale üzerinden para kazanacağı için kişisel geliriniz yaptığınız işe göre biraz düşük olabilir.

Bir diğer açıdan bakacak olursak kendiniz bir ekip kurarak makale yazım ajansı oluşturabilirsiniz. Bu durumda da siz yazarlarınız üzerinden komisyon yani gelir elde edersiniz. Alacağınız siparişe göre kurduğunuz ajans üzerinden çok iyi karlar elde edebilirsiniz. Ajans kurmanın sorumluluğu elbette vardır. Bu sorumlulukların neler olabileceğini düşünerek ciddi bir karar almalı ve yazarlarınızı iyi seçerek para kazanmak üzere ajansınızı kurmalısınız. Özgün makalede fiyatlandırma kelime başına olacağı için kazancınızı alabileceğiniz siparişlerin kelime sayısı üzerinden hesaplayabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir