Home » sağlık » Pilatese Yeni Başlayanların Kullandığı Aletler Nelerdir?
pilates aletleri, pilateste kullanılan aletler, pilates yaparken hangi aletler kullanılır

Pilatese Yeni Başlayanların Kullandığı Aletler Nelerdir?

Örneğin vücuda esneklik kazandırmak, yukarı çekmek ve kilo vermek için kullanılan pilates, son yıllarda popüler sporlardan biri haline geldi. Pilatese yeni başladıysanız ve geç bir karar verdiyseniz birkaç şeyi bilmeniz gerektiğini varsayalım. 20. yüzyılın başlarında şekillenen pilatesin bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri de evde kullanılabilir olmasıdır. Doğru nefes tekniğini biliyorsanız, pilates egzersizleri ile de duruş bozukluklarını tedavi edebilirsiniz. Sağlığımız için oldukça faydalı olan pilatesin birçok faydası bulunmaktadır. Pilatese yeni başlıyorsanız, eğitiminiz sırasında ihtiyaç duyacağınız birkaç ekipman olduğunu bilmelisiniz. Web sitemizde Pilates ekipmanlarını uygun fiyata kolayca satın alabileceğinizi hatırlatırız.pilates aletleri, pilateste kullanılan aletler, pilates yaparken hangi aletler kullanılır

Yeni başlayanlar için pilates ekipmanları;

  1. Pilates kıyafetleri… Egzersize başlamadan önce, pilates sırasında hareketinizi kısıtlamayacak, teri buharlaştırma işlevine sahip, fitness için dünyaca ünlü spor markalarının en son teknolojileri kullanılarak üretilmiş spor kıyafetleri seçmenizi öneririz. … Nefes alabilen ve nefes alırabilen bu ultra esnek spor giyim ile işinizi kolaylaştırın.
  2. Pilates matı… Düz bir zeminde pilates yapmak için olmazsa olmaz egzersizlerden biri de Pilates matıdır. Vücut yapınızı bozmayacak, zemine yumuşaklık ve elastikiyet kazandırmayacak spor paspaslar temin etmeniz gerekiyor. Pilates matları, antrenmanlarınız sırasında vücudunuzu dengede tutmak için farklı kalınlıklarda gelir. Orta yumuşak, 10 mm. Pilatese çevre kalınlığında ve kaymayan ürünlerle başlayabilirsiniz.
  3. Pilates Topları… Renkli tasarımıyla enerjinizi artıran Pilates topları ile yapabileceğiniz pek çok egzersiz var. Yumuşak dokusu nedeniyle oldukça güçlü bir şekle sahip olan pilates toplarını seçerken boyunuza uygun bir top seçmelisiniz. Vücudu güçlendirmek için büyük pilates topları kullanılır. Bazı egzersizleri desteklemek için küçük pilates topları kullanılır. Ücretsiz kargo ile Pilates topu seçmek için sitemizi ziyaret edebileceğinizi unutmayın.
  4. Pilates çemberi… Kol ve bacak egzersizlerinde yaygın olarak kullanılan pilates çemberi çok faydalıdır. Kısa sürede etkili sonuçlar almanıza yardımcı olacak bir Pilates çemberi satın alabilir veya özel hazırlanmış Pilates/Yoga kitlerinde bulabilirsiniz. Hafif efor için tasarlanmış esnek bir Pilates çemberi ile kaslarınıza zarar vermeden çalışmanın ne kadar keyifli olduğunu anladığınızda, sizin için vazgeçilmez olabilir.
  5. Pilates Bantları… Sandığınızdan çok daha etkili olan pilates bantları da diğer Pilates ekipmanları gibi canlı renk seçenekleriyle dikkat çekiyor. Zorluk derecelerine göre 3 farklı aşamada tasarlanan Pilates bantlarının renkleri zorluk derecesine göre hazırlanmaktadır. Genellikle 3 zorluk seviyesi ile satılır. Ancak dilerseniz ayrı bir Pilates grubu olarak da alabilirsiniz. Çalışma seviyenize bağlı olarak zamanla daha fazla güç gerektiren Pilates gruplarında kendinizi geliştirebileceksiniz.

Pilatesin sağlığa faydaları nelerdir?

Kardiyovasküler sistem sağlığını iyileştirdiği için kalp sağlığına faydalıdır,

Zayıf kasları güçlendirdiği için duruş bozukluklarını düzeltir,

Esneklik ve güç verdiği için yaralanmaları önler,

Karın kaslarını güçlendirir,

Nazik egzersiz ile gergin sırt kaslarını germeye yardımcı olur

Diyetinizi değiştirerek kilo verebilirsiniz,

Vücudun daha sıkı ve toplanmış görünmesine yardımcı olur,

Direnç egzersizi ile kemik yoğunluğunu arttırır,

Vücudun tüm kaslarının düzenli çalışmasını sağlar,

Düzenli egzersiz yaparak çekirdek kasları güçlendirmeye yardımcı olur,

Eklemler, tendonlar, kaslar ve bağ dokusu üzerindeki stresi azaltır,

Bu, günlük aktiviteleri daha rahat ve acısız bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar,

Bu sırt ağrısının zamanla kaybolmasını sağlar,

Birçok egzersiz imkanı sunduğu için birçok kas üzerinde etkilidir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir