Home » telefon-bilgisayar » Pinterest Hesabı Nasıl Silinir?
pinterest kullanımı, pinterest hesabını silme, pinterest kullanımı nasıl olmalı

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir?

Pinterest kullanmaya biraz ara vermek istiyorsanız hesabınızı kalıcı olarak veya geçici olarak kapatabilirsiniz. Pinterest hesabınızı devre dışı bıraktığınızda profilinizde yer alan bilgiler ve paylaştığınız her şey gizlenir. Eğer hesabınızdaki e-posta veya telefon numaranızı değiştirmek isterseniz bunun için kapatmanıza gerek olmaz. Bu konuyla alakalı aşağıda yer alan başlıkları incelemeniz yeterli olacaktır.

Pinterest Hesabınızı Tamamen Kapatmak İçin:

Pinterest’i artık kullanmak istemiyorsanız ve hesabınızla alakalı her şeyi sonlandırmak istiyorsanız hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesabı kapattığınız zaman 14 gün boyunca giriş yapmazsanız tamamen kapanır. Ancak 14 gün içerisinde hesaba tekrardan giriş yaparsanız kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Mevcut hesabınızı kapatmak için:pinterest kullanımı, pinterest hesabını silme, pinterest kullanımı nasıl olmalı

  1. Pinterest uygulamasına web veya mobil uygulamadan giriş yapıyoruz.
  2. Kişisel menünüzü açmak için sağ üst köşede yer alan, aşağı doğru bakan ikona tıklıyoruz.
  3. ‘’Ayarları’’ seçtikten sonra ‘’Hesap Ayarlarına’’ basıyoruz.
  4. ‘’Hesap değişikliği’’ kısmından ‘’Hesabı Kapat’’ butonunu seçiyoruz.
  5. Pinterest’e hesabı neden kapattığımıza dair kısa açıklamalarda bulunduktan sonra İleriye basıp işlemi sonlandırıyoruz.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Pinterest gerekli işlemleri yaptığınıza dair size bir mail’de göndermektedir. İşletme hesabınız varsa ayarlar kısmından da devre dışı bırakabilmeniz mümkündür. Olası durumlarda vefat eden birisinin Pinterest hesabını kapatmak isterseniz Pinterest’in canlı desteğine mail yoluyla iletişime geçerek hesabı direkt olarak kapattırabilirsiniz.

Pinterest Hesabınızı Dondurmak İçin:

Eğer biraz sıkıldıysanız ve ara vermek istiyorsanız hesabınızı geçici olarak dondurabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için:

  1. Dondurmak istediğiniz Pinterest hesabınızla giriş yapıyorsunuz.
  2. Kişisel menünüzü açmak için sağ üst köşede ki aşağı doğru bakan ikona tıklıyoruz.
  3. ‘’Ayarları’’ seçtikten sonra ‘’Hesap Ayarlarına’’ basıyoruz. ‘’Hesap Değişiklikleri’’ kısmında yer alan ‘’Hesabı Devre Dışı Bırak’’ butonuna basıyoruz.
  4. Ardından İleri diyoruz ve kısa açıklamalar ile Pintereste neden ara vermek istediğimizi yazıyoruz.

Burada yer alan adımları uyguladıktan sonra hesabınız geçici olarak tamamen dondurulacaktır. Tekrar kullanmak isterseniz hesaba giriş yaparak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir