Home » güzellik-bakım » Sağlıklı Gülümsemek İçin Ortodonti Tedavisi
ortodonti tedavisi nasıl yapılır, ortodonti nedir, ortodontinin ilgi alanı

Sağlıklı Gülümsemek İçin Ortodonti Tedavisi

Gün içerisinde birçok kişi ile iletişim kurduğumuz için gülümsememiz ve gülümsediğimizde görünen dişlerimizin görünümü oldukça önemlidir. Dişlerin sağlıklı ve güzel görünümü çok daha özgüvenli ve rahat bir gülümseme sağlamaktadır. Birçok kişi dişlerindeki şekil bozuklukları sebebiyle gülümsemekten çekinmekte ve bu sebeple özgüvenini de yitirmektedir. Artık alpdent sayesinde dişleriniz çok daha sağlıklı ve güzel görünecek ve siz kendinizi çok daha fazla seveceksiniz. Dişler hem sağlığımız için hem de görsel görünüm için oldukça önemlidir. Bu nedenle dişlerde ortodonti oldukça önemli olup dişlerinizin çok daha düzgün görünmesini sağlamaktadır. Artık hem erkekler hem de kadınlar bu tedaviyi uygulamakta ve kendilerini daha çok sevmektedir.ortodonti tedavisi nasıl yapılır, ortodonti nedir, ortodontinin ilgi alanı

Düzgün ve şekilli dişlere sahip olun

Dişlerimizde doğuştan gerçekleşen veya zamanla süt dişlerimiz döküldükten sonra yanlış çıkan dişlerde çapraşıklık, üst ve alt dişlerinin birbirine hatalı orantılanması veya yüz iskeletinde meydana gelen bozukluklar yüzümüzün görselliğinde oldukça etkili olmaktadır ve beğenmediğimiz bir görüntü oluşturmaktadır. Bu görüntüden kurtulmak ise artık ortodonti ile çok daha kolay olmuştur. Diş hekimliğinin önemli bir dalı olan bu tedavide çapraşık ve yamuk dişlerinizden kurtulacak ve beğenmediğiniz çene yapınız da istediğiniz gibi olacaktır. Böylece daha sağlıklı ve tatlı gülüşler saçabileceksiniz. Çapraşık dişler temizleme güçlüğü de yarattığı için zamanla diş çürümesi de meydana gelmektedir. Bu nedenle ağız sağlığınıza oldukça dikkat etmeli ve gerekli tedaviyi uygulamalısınız.

Tatlı gülümsemeler dileriz

Gülümsemelerimizin daha güzel ve tatlı görünebilmesinde dişlerimiz ve çene yapımız oldukça etkilidir. Bu nedenle dişlerinde veya çene yapısında bozukluk olan birçok kişi gülümsemekten çekinmektedir. Ancak artık diş tedavisinde oldukça uzman olan alpdent sayesinde siz de istediğiniz gülümsemeye sahip olabileceksiniz. Dişlerinizde beğenmediğiniz çapraşıklıklardan sizleri kurtararak daha sağlıklı dişler kazandıracak olan ortodonti ile birlikte kendinize çok daha fazla özgüven duyarak gülümseyebileceksiniz. Özellikle tedavi yaş aralığı olarak 10-14 çocuk yaşı gösterilen bu tedavi sistemi sayesinde dişler çok daha sağlıklı büyümektedir. Dişlerinizin şekline ve yapısına x-ray cihazı ile bakılarak tedavinin uygun olup olmamasına karar verilmekle birlikte bu tedavi sayesinde istediğiniz gibi tatlı gülümseyebileceksiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir