Home » diğer » Salyangoz ilaçlaması nasıl yapılır?
salyangoz ilaçlaması, salyangoz nasıl ilaçlanır, salyangoz ilaçlama işlemi

Salyangoz ilaçlaması nasıl yapılır?

Tarlada, yeşil alanda, bahçelerde sıklıkla karşılaşılan salyangozlar, nemli ve ıslak havaları çok severler. Vücutlarının çoğu su olan salyangozlar kabuklu bir canlı türdür. Çok sıcak havada kuruyabilir, aşırı soğukta da dona bilirler. Dünyada çok farklı türleri bulunan salyangoz, yumurtlayarak çoğalan bir canlı türüdür. Türüne göre etçil ya da otçul olarak beslenebilen salyangoz ile mücadele için piyasada kontrolsüzce satılan salyangoz ilacı karışımları bulunmaktadır. Salyangozları yok etmek yerine, bitkilere, insan ve halk sağlığına zarar verebilen bu karışımlar aynı zamanda da kanserojen içerikli olabilmektedir. Bu nedenle, bitkilere, ekinlere zarar veren bir zararlı türü olan salyangozdan kurtulmak ancak ehil ellerde yapılacak salyangoz ilaçlama ile mümkün olacaktır.salyangoz ilaçlaması, salyangoz nasıl ilaçlanır, salyangoz ilaçlama işlemi

Salyangoz, zehirli, insan ve evcil hayvanları ısıran, saldıran bir canlı türü değildir. Yeşil yapraklar, sebzelerle beslenen salyangoz türlerinin etçil olan türü de küçük böcekleri, böcek artıklarını yiyerek beslenebilmektedir. Yumurtlama yöntemi ile çoğalan salyangozlar bir seferde çok sayıda yumurta bırakabilir ve de hızla çoğalır. Bahar ve yaz aylarında sıkça karşılaşılan salyangoza karşı en etkili mücadele silahı salyangoz ilaçlama işlemi yaptırmaktır. Tuzla böcek ilaçlama hizmeti alarak tüm salyangozlardan kurtulabilirsiniz.

Salyangoz ilaçlama nasıl yapılır ?

Sektörde çok sayıda salyangoz ilaçlama servisleri bulunmaktadır. Birçoğu ruhsatsız çalışan bu şirketlerden çok azı sağlık bakanlığı onayı altında çalışmalarını sürdürmektedir. Adını yıllardır sektörde bulunduran firmamızda en gelişmiş salyangoz ilaçları en titiz uygulamalar ile tatbik edilmektedir. Bitkilere, köklerine zarar verdiğinden çiftçilerin mücadele etmesi gereken bir tür olan salyangoz yurdumuzda da özellikle Karadeniz ve Marmara bölgesinde sıkça karşılaşılan bir canlı türüdür. Kabuğunu sırtında taşıyan, vücudu daha çok sıvıdan oluşmuş, gezerken de sümüksü bir madde salgılayan salyangoz, dünyanın bazı kültürlerinde yenilebilen bir canlıdır aynı zamanda. Türkiye’de de toplanan önemli miktardaki salyangozlar bu tür ülkelere ihraç edilmektedir. Salyangozla amatörce yapılacak mücadeleler işe yaramamaktadır. Bu nedenle salyangoz mücadelesinde profesyonelce çalışan bir firmadan destek almak en doğru karar olacaktır. Firmamızca her nevi ilaçlama faaliyetleri başarı ile yürütülmektedir. Bunların arasında yer alan salyangoz ilaçlama işlemi sonrasında siz de sorunlarınıza kesin çözüm bulmuş olacaksınız.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir