Home » güzellik-bakım » Sarkık Karın Nasıl Düzeltilir?
sarkık karnı düzeltme, sarkık karnı toparlama, sarkık karını sıkılaştırma

Sarkık Karın Nasıl Düzeltilir?

Çok sık ve fazla kilo alıp verme, hamilelik sırasında alınan kiloların doğum sonrası sebep olduğu sarkmalar ve yaş ilerlemesi sonucu karnın ön duvar kısmının kaslarında görünen gevşeme ve buna bağlı oluşan sarkmalar bel kıvrımı görünümünü ortadan kaldıracaktır ve bu da bel bölgesinde kalın bir görünüme sebep olacaktır. Bu sıkıntılardan kurtulmak için ve özellikle bel bölgesinin kalın görünümünden kurtulup daha genç bir vücuda sahip olmak için karın germe estetik merkezlerine tedavi için başvurabilirsiniz.sarkık karnı düzeltme, sarkık karnı toparlama, sarkık karını sıkılaştırma

Sarkık Karnı Düzeltmek İçin Yapılan Karın Germe Tekniği Hakkında

Sarkık karın görünümünde iyileştirme amaçlı yapılan karın germe estetiği cerrahi operasyonu kasık bölgesi dediğimiz bölgeden başlayıp karnın alt bölgesinden yapılan bir kesi yolu ile yapılmaktadır. Böylece karın derisi alt tabakadan sıyrılacak ve altında kalan yağ dokusu inceldikçe fazlalık olan doku çıkarılacaktır. Bunun yanında artı olarak gevşemiş halde bulunan karın duvarı da birbirine dikilir ve bu şekilde karın gevşekliği de giderilmiş olur.

Sarkık Karın Düzeltme Teknikleri Kaç Şekilde Yapılabilir?

Burada karnın durumu ve karın bölgesinde yapılması gereken işlemlere göre değişecek olan iki ayrı işlemden bahsetmek gerekecek. Bunlardan biri mini karın germe olarak geçiyor.  Bu işlemde karın bölgesindeki deri fazlalığı ve kaslarda görülen gevşeklik göbek deliği olarak bilinen deliğin alt tarafında yoğunlaşmış ise uygulanmaktadır. Bu operasyon sırasında göbek deliği çevresinde kesi işlemi uygulamasına gidilmez. Karın bölgesinin alt tarafından yapılacak olan kesi ise olabildiğinde sınırlı tutulmaktadır. Bir diğer karın germe estetiği tekniği ise tam karın germe tekniği olarak adlandırılan tekniktir. Bu teknik çok daha ciddi durumda olan sarkma sorunları için uygulanmaktadır. Aşırı kilo kaybı yaşayan hastalara veya iki ya da daha fazla doğum yaşamış hastalara uygulanan bir yöntemdir. Bu hastalarda karın bölgesinin ön duvarı fazla gevşemiş durumda olur. Karın germe operasyonuna başlamadan önce bel bölgesi ve karın bölgesinden Liposuction işlemi uygulanması istenir. Bu şekilde ameliyat sırasında bölge şekillendirmesi daha sıkıntısız gerçekleşmiş olur. Operasyon sonrasında ise daha belirgin bir bel kıvrımı elde edilmesi mümkün olur.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir