Home » güzellik-bakım » Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi
Selülit tedavisi yaygın kanının aksine şişmanlık ya da fazla kilo tedavisi değildir. İncecik manken kızların bile bu rahatsızlıktan müzdarip olduğunu magazin programlarında izlemişsinizdir. Bununla birlikte kilolu olup da cildinde hiçbir selülit izi olmayan arkadaşlarınız da vardır.

Bu da demek oluyor ki hanımlar; mücadelemiz klasik kilo verme ve zayıflama çalışmalarından ziyade anti-selülit uygulamaları içeren bir yol izlemelidir. Selülti bir giysi, bir şort olarak düşünün. Zayıf da olsanız, şişman da olsanız onu giyebilirsiniz ya da çıkartabilirsiniz.

Selülit reklamlarında boy gösteren hatunların aslında selülitsiz olduğunu zaten biliyorsunuz. Çünkü selüliti tek başına şak diye geçirebilen bir ürün ya da uygulama yok. Bunun nedeni selülitin tek bir nedene bağlı olarak oluşmaması. Yani selülit tek bir nedenden oluşmadığı için tedavisi de tek bir ürün ile gerçekleştirilemez.

Selülit Nedir
Selülit karın, kalça veya bacaklarınızda oluşan portakal kabuğu görüntüsüdür. Bu oluşum fazla yağ depolamaktan ve toksik maddelerin o bölgelerde birikmesinden dolayı oluşur. Yani bu vücudunuzun arınmaya ihtiyacı olduğunun bir göstergesidir. Bu toksinler vücuda beslenme solunum ya da cilt emilimi yoluyla alınmış olabilir ve deri altında, kendileriyle birlikte, yağ ve ödem birikimi yapabilirler.

Doğal Yöntemlerle Selülit Tedavisi
Selülitin tek bir ürünle tedavi edilemeyeceğinden bahsetmiştik. Bununla birlikte sorunu birkaç koldan ele alan bir tedavi yaklaşımı ile bertaraf edilebilir bir hastalıktır. Bu tedavi ile günler içerisinde selülitten kurtulmayı beklemeniz hayalcilik olacaktır elbet ama birkaç ay içerisinde selülitlerinizi büyük ölçüde veya tamamen yenmeniz mümkün.

Selüliti iyileştirme sürecinde bitkisel tedaviler spor ve diyetle desteklenmeli ve kombine bir tedavi yöntemi izlenmelidir. Daha hareketli bir yaşam tarzına geçiş ve bütün metabolizmanızın hızlanması tedavi sürecini hızlandıracak diğer etkenlerdir.

Kimyasal içerikli kremleri kullanmanızı tavsiye etmememizin nedeni, selülite neden olan şeyin zaten vücudumuzda biriken kimyasal zararlılar olmasıdır. Esas yapmamız gereken o kimyasallardan vücudumuzu arındırmaktır.

Bu tedavi yöntemi aynı zamanda genel sağlığınıza, cilt ve saç güzelliğinize de çok iyi gelecektir.

Üzgünüz ama açık söylemek gerekirse piyasadaki selülit ürünlerinin tamamına yakını yalnızca para tuzağıdır! Selülit derdini çeken çok fazla kadın olduğundan sömürüye açık bir metadır ve maalesef bu bir çok hayal tacirinin iştahını kabartıyor.

Bu nedenle selülitle mücadele için daima kombine doğal tedavi yöntemlerini öneriyoruz. Medyadan tanıdığımız ünlü hekimlerin de genellikle kombine tedavi önermelerinin sebebi; tek bir ürün ya da hizmetle sürdürülen selülit tedavilerinin genellikle hüsranla sonuçlanmasıdır.

Biz de, uzmanlar tarafından hazırlanan ve bu kombine tedavileri içerisinde barındıran bir e-kitap oluşturduk. Yabancı kaynaktan birebir çeviri olan bu eser güncel eklemeleri de içeriyor. Doğal Yollarla Selülit Tedavisi kitabına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir