Home » güzellik-bakım » Selülitler İçin Acı Biber Maskesi
selülitler için maske, acı biberli selülit maskesi, selülitler için acı biber uygulaması

Selülitler İçin Acı Biber Maskesi

Pek çok kadının kabusu olan selülitlerden kurtulmanın en etkili yollarından biri, spor yapılmasıdır. Ancak selülitlerden kurtulmanın doğal yolları da bulunur. Bunların en etkili olanı ise, acı biber maskeleridir. Acı biberin, metabolizma hızlandırıcı etkiye sahip olduğu biliniyor. Ayrıca içeriğinde bolca yer alan B6 vitamini ile, dokuların sıkılaşmasına da yardımcı olacaktır. Kan akışının hızlanmasına da faydası olan acı biber, vücuttaki toksinlerin kolayca atılmasını sağlıyor. İşte kadınların büyük kabusu selülitler üzerinde etkisi olan, iki adet acı biber maskesi tarifi ise;selülitler için maske, acı biberli selülit maskesi, selülitler için acı biber uygulaması

Toz Kırmızı Biber İçeren Selülit Maskesi

– yarım çay kaşığı toz kırmızı biber

– 1 çay kaşığı bal

– 1 çay kaşığı toz zencefil

– 2 yemek kaşığı zeytinyağı

İlk olarak bal ve zeytinyağını bir kaba alın ve iyice karıştırınız. Daha sonra karışıma kırmızı toz biberi ve toz zencefili ekleyerek, karıştırmaya devam ediniz. İyice karıştırdıktan sonra, hazırladığınız bu karışımı selülitli bölgelerinize uygulayın. Maskeyi sürdüğünüz bölgeleri, streç film ile sarınız. Özellikle maskeli bölgeyi sıcak tutmak için, havlu ile sarın ve 20 dakika kadar hareket etmeden bekleyiniz. Uzanarak beklemenizi tavsiye edilmektedir. Maskenin başarılı olduğunu, 2-3 dakika içinde o bölgelerde hissedeceğiniz sıcaklık ve hafif yakıcı his ile anlarsınız. 20 dakika sonra, cildinizi soğuk su ile maskeden arındırın. Bu maskeyi haftada 2 kez selülitli bölgelere uygularsanız, 1 ay içinde etkili sonucu görebilirsiniz.

Kırmızı Acı Biber İçeren Selülit Maskesi:

– 1 çay kaşığı deniz tuzu

– 3 adet acı kırmızı biber

Öncelikle olarak biberleri bir tencereye alın ve üzerine yeterli miktarda su ekledikten sonra haşlayınız. Biberleri sudan alarak çekirdekleri ile iyice eziniz. Haşlama suyundan bir tatlı kaşığı alın ve biberlerin üzerine ilave edin. Deniz tuzunu da ekledikten sonra, iyice karıştırınız. Hazırladığınız karışım ile, selülitli bölgelerinize masaj yaparak uygulayın. Ovarak yapacağınız masajdan sonra, maskeli bölgeleri streç film ile sarın ve 15 dakika bekletmelisiniz. Daha sonra maskeyi, ılık su ile cildinizden temizleyin. Bu maskeyi de haftada 2 kez uygulamanız yeterli gelecektir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir