Home » diğer » SEO’da Metin Giriş Teknikleri Nelerdir?
seo metin giriş tekniği, internet sitesine yazı giriş tekniği, seo metni nasıl girilir

SEO’da Metin Giriş Teknikleri Nelerdir?

  • Metin Başlığı Girişi

Siteye eklenen metinlere mutlaka bir başlık eklenmelidir. Metinlere eklenen başlık H1 etiketi ile girilmelidir. (Kitapta H etiketleri hakkında bilgi verilmiştir.) Metinlere verilen başlıkların ilk kelimesi mümkünse anahtar kelime olmalı ve en fazla 3 kelimeden oluşan metin başlıkları kullanılmalıdır.

            Doğru metin başlığı girişi: <h1>Sağlıklı Zayıflama Yolları</h1>

  • Esas Metin Girişi

Siteye girilen esas metinde bazı noktalara dikkat edilerek girilmelidir. Esas metin siteye girilirken alt başlıklar var ise H tagları ile girilmelidir. Metne mutlaka en az bir adet resim ya da fotoğraf ve bir adet de video eklenmelidir. Anahtar kelime odaklı bir metin girişi yapılıyorsa anahtar kelime Kalın, eğik, altı çizili, farklı renkli olarak belirtilmelidir. Ayrıca anahtar kelimenin geçtiği yerler renkledirilerek metin içinde ön plana çıkarılmalıdır. Aşağıdaki görselde örnek metin girişi belirtilmiştir.seo metin giriş tekniği, internet sitesine yazı giriş tekniği, seo metni nasıl girilir

  • Yabancı Dilleri Metinlerde Kullanma

SEO çalışması yapılacak siteye girilen metinlerin hem Türkçe hem de yabancı dildeki şekilleri sitede yer alırsa iyi olur. Bunun sebebi de SEO çalışmalarınız için yabancı kaynaklardan link almanız gerekirse Google ve diğer arama motorları tarafından siteniz ziyaret edildiğinde içeriğiniz ile uyuşan linkler almış olduğunuz görünmesidir. SEO çalışması yaptığınız siteye girdiğiniz metinlerin farklı dillerdeki çevirisi de aynı sayfa içinde yer alsın.

  • Anahtar Kelimeye Dikkat Çekme

Siteye girilen metinlerin içinde yer alan anahtar kelimeye arama motorlarının dikkati çekilmelidir. Bunu yapmanın en kolay yolu da metin içerisinde yer alan anahtar kelimelerin diğer kelimelerden farklı şekillerde yazılmasıdır. Metin içindeki anahtar kelimeler kalın, renkli, altı çizi, eğik olarak yazılarak arama motorlarının dikkati bu kelimelere çekilmelidir.

  • Metin Etiketi Girişi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Siteye girilen metinlere mutlaka metin etiketi girilmelidir. Metin etiketleri anahtar kelimelerden oluşmalı ve alakasız kelimeler metin etiketi olarak yazılmamalıdır. Örneğin; diş macununun faydaları ile ilgili bir metin siteye girilmiş ise bu metin için girilebilecek metin etiketleri “diş, diş macunu, diş macununun faydaları” olmalıdır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir