Home » güzellik-bakım » Sivilcelerinizi Kükürtlü Sabun le Yok Edin
sivilcelerden kurtulma, kükürtlü sabun ile sivilce tedavisi

Sivilcelerinizi Kükürtlü Sabun le Yok Edin

Sivilce ergenlik dönemin baş gösteren ve oldukça can sıkan bir problemdir. Bu yaşına kadar pürüzsüz bir yüze sahip olan bireyler ergenliğin gelişi ile yüzlerindeki pürüzsüz görünümün kaybolması gibi korkunç bir sorun ile baş etmek zorundadır. Nitekim bu sorun bazen ergenlik döneminden sonra dahi devam etmektedir. 25 ile 35 yaşları arasında dahi sivilce sorunları olan yetişkin bireyler bulunmaktadır. Uygun bir şekilde tedavi edilmez ve gerektiği gibi önlem alınmaz ise sivilceler yüzde yara ve çöküntülerin kalmasına da sebep olmaktadır. Bu tür sorunlar elbette ki kişilerin psikolojik olarak etkilenmesine yol açmaktadır. Daha mutlu bir yaşam için sivilcelere karşı önlem alınmalı ve tedavisi önemle yapılmalıdır.sivilcelerden kurtulma, kükürtlü sabun ile sivilce tedavisi

Sivilceler ile başa çıkmanın birkaç yolu vardır. Bu yollardan bir tanesi de kükürtlü sabundur. Kükürtlü sabun cildin yağ oranını azalttığı ve yüzdeki ölü deriyi temizlediği için sivilceler ile savaşmada oldukça etkilidir. Akşam yatmadan önce yüzünüzü ılık su ile ıslatın ve kükürtlü sabunu elinizle köpürtüp yüzünüze daireler çizerek sürün. Sabunu uygularken mutlaka daire çizmeye önem verin, çünkü daire çizdiğinizde sabunu yüzünüze iyice yedirir ve tanecikli yapısını kullanarak yüzünüze peeling uygulamış olursunuz. Yüzünüzün tamamını sabunladıktan sonra birkaç dakika sabunlu olarak bekletin. Bekleme süresinin sonunda yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve yumuşak yapılı bir havlu ile kurulayın. Kuruladığınzı yüzünüze yağ içermeyen nemlendirici kremlerden sürün ve yatın. Sabah kalktığınızda cildinizin daha parlak olduğunu ve sivilcelerinizin kurumaya başladığını göreceksiniz.

Kükürtlü sabun ile sivilce sorunlarınıza çözüm bulmak için haftada en az 2 en fazla 4 defa bu uygulamayı tekrarlayın. Sayıyı fazla abartmayın aksi halde yüzünüz fazla kurur ve sivilce oluşumu daha da artar. Kükürtlü sabun ile sivilcelerinizi kuruttuğunuz zamanlarda yüzünüzün daha da pürüzsüz olması için buhar banyosu yapmanızda fayda vardır. Bir kabın içine kaynar suyu koyun ve biraz ılıştırın. Ilıştırdığınız suyun üstüne bir havlu serin ve yüzünüzü havlu ile su arasına sokup su buharının yüzünüze gelmesini sağlayın. Su buharı gözeneklerini açacak ve siyah noktaların kaybolmasını sağlayacaktır. Böylece hem sivilcesiz hem de siyah noktasız bir yüzünüz olur.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir