Home » diğer » Sosyal Medyada En Çok Paylaşılan Turistik Yerler
turistik yerler, popüler turistik medya, en çok paylaşılan turistik yerler

Sosyal Medyada En Çok Paylaşılan Turistik Yerler

Başta Instagram olmak üzere birçok kişi gezdiği yerlerin fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmayı sever. İşte sosyal medyada en çok paylaşılan mekanlar.

Disneyland – ABD

Mickey Mouse ve daha birçok önemli çizgi film karakterinin bulunduğu Disneyland sadece çocukların değil aynı zamanda yetişkinlerin de gezmekten en çok zevk aldığı yerler arasındadır. Bu sebeple #disneyland etiketi de dünya üzerinde en çok kullanılan etiketlerin başında gelmektedir.turistik yerler, popüler turistik medya, en çok paylaşılan turistik yerler

Eyfel Kulesi – Fransa

Fransa dediğimiz vakit tabii ki birçok kişinin aklına Paris’te bulunan Eyfel Kulesi geliyor. Özellikle çiftler burada fotoğraf çekip sonrasında sosyal medyada paylaşmaya bayılıyorlar.

Miami Plajı – ABD

Amerika’da tatil bölgesi denildiği vakit akla ilk gelen yer şüphesiz ki Miami. Tabii ki Miami’de yer alan Miami Plajı da ülkenin en önemli sembolleri arasında yer alıyor.

Berlin Duvarı – Almanya

1961’de yapılan ve Almanya’yı Batı, Doğu olmak üzere ikiye bölen bu duvar 1989 yılında yıkılmıştı. İşte Berlin Duvarı daha sonrasında turistik bir yer halini aldı. Bu duvarda birçok grafiti çalışmaları da turistlerin oldukça ilgisini çekiyor.

Las Vegas – ABD

Kumar denildiği vakit kumarla ilgilenen, ilgilenmeyen herkesin aklına ilk gelen yerlerden bir tanesi olan Las Vegas da turistlerin akımına uğruyor ve tabii ki buraya kadar gelmişken paylaşım yapmaktan da geri durmuyorlar.

Big Ben – İngiltere

96 metre uzunluğuyla tarihi Big Ben saat kulesi de İngiltere’nin en önemli sembolleri arasında yerini alıyor.

Times Meydanı – ABD

Dünyanın en meşhur meydanlarından bir tanesi olan Times Meydanı New York’un en işlek yeri. Buraya gittiğiniz vakit sabahın en erken saatinden akşamın en geç saatine oldukça canlı olduğunu göreceksiniz.

Oktoberfest – Almanya

Münih eyaletinde yer alan Oktoberfest oldukça önemli bir festival. Eylül ayının sonlarında başlayan ve 2 hafta süren bu festival sadece Almanya’da değil yurt dışında da oldukça rağbet görüyor. Almanya denildiği vakit de bira olmazsa olmaz. İşte burada bu festival boyunca tüketilen bira miktarının epey bir yüksek olduğunu söylemek mümkün.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir