Home » moda-giyim » TESETTÜR ELBİSE TASARIMLARI NEDEN SADE TASARIMLIDIR

TESETTÜR ELBİSE TASARIMLARI NEDEN SADE TASARIMLIDIR

Elbette her kadının kendine ait zevkleri ve beğenileri bulunmaktadır. Buna çok dikkat eden moda tasarımcıları da genellikle beklenti ve talepleri karşılayabilecek şekilde yeni modeller, yeni tasarımlar hazırlarlar. Bu nedenle de öne çıkan ve pek çok kişinin dikkatini çeken modeller bulunmaktadır. Tesettür elbise modellerinden ise daha sade ve dikkat toplamayacak elbiselerin kullanılması gerekmektedir. Bunu nedeni ile dini olarak daha uygun olmasıdır. Tesettür giymenin ilk şartı dikkat çekmeyen renklerin ve elbiselerin tercih edilmesidir. Bu nedenle de daha sade modeller tasarlanabilmektedir.

tesettür elbise modelleri

Günümüzde tesettür elbise modelleri diğer kıyafetler kadar dikkat çeken ve ilgi gören modeller içerebiliyor. Bunun yanı sıra belli bir düzeyde olması gereken genişlikte de üretilmeyen modeller bulunuyor. Hatta bu tasarımlar arasında çok dar kalıplı elbiseler de bulunabilmektedir. Ancak daha dikkat çekici olması ve bayanlar tarafından ilgi görmesi nedeni ile de üretilmektedir. Genel olarak tesettür kıyafetlerin bol, geniş, vücudu belli etmeyen tasarımlar olması gerekmektedir. Bunun içine elbette çok dikkat çeken renklerin de tasarımların da girmemesi gerektiğini ekleyebilirsiniz. Ancak günümüzdeki elbise modelleri diğer moda kıyafetlerle yarışacak kadar ilgi çekicidir. Pek çok tesettür markası daha fazla talep edildiği için tesettür kıyafetlerde de ilgi çeken tasarımlar kullanırlar. Bu tasarımlar genç ya da yaşlı pek çok tesettürlü bayan için dikkat çeken ve farklı görünen modellerdir. Sade kıyafetlerin aksine daha güzel görünmesi ve daha geniş model seçeneğinin olması da bu modelleri ilgi gören tasarımlar yapmaya yetiyor.

En Sade Tesettür Abiyeler

tesettür elbise modelleri, tesettür abiye modeleri, tesettür elbise

Tasarlanan pek çok tesettür abiye modelleri dar kalıplı modeller içerebildiği gibi geniş etekli kalıplar da içerebilmektedir. Bu tür modellerde yılın dikkat çeken renkleri de kullanılmaktadır. Yeşil, kırmızı, mint yeşili, beyaz gibi renkler pek çok kıyafette kullanılmaktadır. Genel olarak gündelik kıyafetler mat renklerin daha çok kullanıldığı ve kalıpları açısında daha rahat kalıplara sahip olan modellerdir. Bunun yanı sıra modellere farklılık katmak için deri ya da zincir kullanılan modeller de bulunmaktadır. Diğer abiye modelleri ile özellikle kullanılan kumaşları itibari ile dar ve parlak renkli modeller içerebilmektedir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir