Home » moda-giyim » Tesettür kıyafet ile kombin nasıl yapılır?
tesettür kıyafetle kombin yapma, kombin nasıl yapılır, tesettür modasında kombin yapma

Tesettür kıyafet ile kombin nasıl yapılır?

Tesettür kıyafet kombini, pek çok seçeneğin dikkate alınmasını gerektirir. Kombin yapılacak kıyafetlerin türleri, aksesuarları, renkleri ve kullanılacağı ortam,  düşünülmesi gereken başlıca hususlardır. Kullanacak kişinin yaşı da önemli bir faktördür. Zira genç hanımlar daha çok renk uyumuna dikkat ederken, ileri yaştaki hanımlar ise aksesuar uyumunu göz önüne alırlar.tesettür kıyafetle kombin yapma, kombin nasıl yapılır, tesettür modasında kombin yapma

Renk uyumu, her yaştan tesettür kıyafet kullanıcısının en çok dikkat etmesi gereken husustur. Renkler, kişide uyandırdığı hislere göre sıcak, soğuk ve nötr renkler olmak üzere ikiye ayrılır. Kırmızı, sar turuncu gibi renkler sıcaktır. Mavi, yeşil ve mor gibi renkler ise soğuktur.  Krem rengi, kahverengi gibi renkler ise nötr’dür. Renk uyumu, genellikle her türden rengin birlikte göze zevk verecek şekilde kullanılması ile oluşur. Örneğin kırmızıyı ana renk, kahverengini ise yan renk olarak kullanıp hoş bir renk uyumu yakalayabilirsiniz. Sıcak renkler her zaman dikkat çekicidir. İlk defa katıldığınız ve/veya dikkat çekmek istediğiniz bir ortamda, sıcak renkler tercih ediniz. Yine, baskın renkleri daha açık renkler ile birlikte kullanmak, günlük kıyafet kombini için olumlu sonuç verecektir. Örneğin koyu pembe ile açık pembe renkleri birlikte kullanabilirsiniz.

Ancak her hâlükârda, kombin için kullanacağınız renk sayısı üçü geçmemeli ve kullandığınız renkler hep sıcak tonunda olmamalıdır. Zira aksi bir durumda ortaya çok parlak, göz alıcı ancak aynı zamanda zevksiz bir görüntü çıkacaktır. Resmi ortamlar (örneğin devlet daireleri) için beyaz ve siyah renk kullanmak ve bu kombine açık renk bir eşarp ilave etmek çok güzel bir fikirdir. Arkadaş ortamlarında ve sosyal ortamlarda ise, sıcak renkler ile nötr renklerin bir karışımı olumlu sonuç verecektir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, sıcak renk ağırlıklı tesettür kıyafeti seçimi, ancak ve ancak ilk defa katıldığınız ve dikkat çekmek istediğiniz sosyal ortamlarda tercih edilmelidir. Renk seçimi sırasında, ten renginizi de lütfen dikkate alınız. Aksesuarlar ise, kombin önceliğinde ikinci sırada gelirler. Kıyafetiniz koyu renkliyse, canlı renkte bir aksesuar güzel bir uyum sağlayacaktır. Aksesuarlarda, pastel renk kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye ederiz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir