Home » moda-giyim » TESETTÜR ÜRÜNLERİ ARASINDA NELER BULUNMAKTADIR?
tesettür ürünleri nelerdir, tesettür ürünleri arasında neler vardır, tesettür kıyafetleri nelerdir

TESETTÜR ÜRÜNLERİ ARASINDA NELER BULUNMAKTADIR?

Tesettür giyim tüm inananların, inançlarına en uygun biçimde kullanabilecekleri, tüm kılık kıyafet ve çeşitli aksesuarları içinde barındıran bir kavramdır. Bu giyim ürünleri tüketicilerinin konforlu ve huzurlu bir şekilde giyinebilmeleri, kapanabilmeleri üzerine üretim yapmaktadır. Bu kıyafetlere baktığımız zaman iki farklı kombin seçeneğinizin olduğunu görebilirsiniz. Nedir bu seçenekler? Tek parçalı giyim ürünleri ve çift parçalı giyim ürünleri şeklinde sıralayabiliriz.tesettür ürünleri nelerdir, tesettür ürünleri arasında neler vardır, tesettür kıyafetleri nelerdir

İki parça olan kombinlere bakarsanız; bluz, ceket, gömlek, tunik, pantolon, etek modelleri karşımıza çıkıyor. Tüm bu giyim ürünleri günlük hayat için de, iş yaşamı için de vazgeçilmezimiz olan ürünler. Bu parçalı ürünleri dilersek etek-gömlek, gömlek- pantolon ve benzeri şekilde kombinleyerek, farklı kullanımlarla farklı tarzlar yaratmanız mümkün olabiliyor. Tabii ki tesettür giyim ürünleri olmalarından mütevellit normal giyim ürünlerine kıyasla daha konforlu ve daha bol kesim ürünler olduğunu da belirtmemiz yerinde olacaktır.

Gelelim tek parçalı olarak tabir ettiğimiz tesettür giyim ürünlerine. Bu tesettür ürünleri aynı zamanda da dış giyim ürünleri olarak da kullanılan ürünlerdir. Peki, nedir bu gruba dahil olan tesettür giyimin vazgeçilmez ürünleri? Tabii ki pardösüler, trençler, sıklıkla kullanılan elbiseler, abiye ürünler, feraceler, montlar ve kabanlar da bu giyime dahil olan ürünlerdir. Tüm bu tek parça ürünlere baktığımızda genel itibarıyla dış giyimde kullanıldıkları göze çarpan unsurları oluyor.

Tesettür giyimde asıl amaç, hem iç giyimde, hem dış giyimde mümkün mertebe gerekli olan kapalılığı sağlamaktır. Bu sebeple, her ne kadar adı geçen kıyafetler diğer giyim ürünleri ile benzerlik teşkil ediyor olsa da; sadelikleri, kesimlerinin kapalı giyime uygunluğu ve modelleri ile açık bir şekilde farklılığını ortaya koyan ürünlerdir. Ayrıca kapalı olan kişilerin önceleri yaşadığı giyim krizi tesettür giyimin yaygınlaşması ile birlikte son buldu dersek yanılmış olmayız. Ayrıca önceleri sadece kapalı giyinebilmek söz konusu olduğunda,  son derece kısıtlı seçeneğe sahip olan tüketici kesim için artık tesettür giyimin sektör olarak da gelişmeye başlaması ile birlikte, giyinmek sıkıntı olmaktan çıkıp büyük bir zevk halini aldı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir