Home » diğer » Uzman Aile Terapisti
aile terapisti kimdir, aile terapistinin görevi, aile terapistinin aileye destekleri

Uzman Aile Terapisti

Günümüzde aile içi geçimsizlik ve dış etkenler nedeni ile çiftler zaman zaman aile terapistine ihtiyaç duyabiliyorlar.

Hızlanmakta Ve Önlenememektedir.

Aile içi geçimsizliklerin dış ve iç etkenler nedeni ile uzman aile terapisti kişinin çevresel, ailesel, işsel ve kişisel problemleri olarak en önemli etkenlerin başında gelmektedir. Eski anlayış ve sabrın kalmaması, bireylerin birbirine tahammülsüzlükleri, çocuk faktörünün bile etken olamaması, ekonomik olarak ihtiyaçların karşılanamaması, eşlerden birinin psikolojik şiddete veya bedensel şiddete maruz kalması gibi birçok sebepler boşanmanın hızlanmasını sağlamaktadır.aile terapisti kimdir, aile terapistinin görevi, aile terapistinin aileye destekleri

Yaşanılan çevre, aile ve arkadaş faktörleri de eşler arasındaki boşanmanın önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Tarafsız bir gözle değil de saf tutarak eşleri barıştırma yönünden çok etkileme bu süreci hızlandırır. Kişinin stres altında olması, psikolojisinin bozulması veya bazı şeylere çevresi ve ailesi tarafından katlanması olağandır lakin bu süreç birikimlere sebebiyet verip son raddeye kadar dayanıldığında kişi artık kendine verdiği zarardan dolayı çevreyi umursamaz ve ayaklarının üzerinde durma kararı alabilirse boşanma için başvurma sürecini başlatır. Uzman aile terapisti Ekonomik özgürlüğü ve çevre desteği olan kişiler ise bu durumda bunca etkeni çekme taraftarı olmaz ve bu kararı diğer eşlere oranla daha çabuk alabilirler.

Hayatımızı hızla etkisi altına alan bu etmenler kişiyi olduğu kadar varsa çocuklarını ve yakın çevresini de etkilemektedir. Psikolojik olarak verilen bu savaş boşanma öncesinde ve boşanma sonrasında da kendini göstermektedir. Kişinin bu olumsuz etmenlerden az zararla çıkabilmesi için psikolojik destek alması yararlı olacaktır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir