Home » güzellik-bakım » Vajina estetiği nedir ve nasıl yapılır?
vajina estetiği yapımı, vajina estetiği nasıl yapılır

Vajina estetiği nedir ve nasıl yapılır?

Toplumdaki refah düzeyinin artması, tıp ve iletişim teknolojisinin gelişmesi ile ameliyat ve sonrasındaki sorunlarda azalma gibi etkilerle dünyada estetik ameliyatlara gösterilen ilgi artmaktadır. Genital bölge için uygulanan operasyonlar da bunlara bağlı olarak artış göstermektedir. Yapılan operasyonlarda başarıya ulaşılmasıyla birlikte kadınların kendisini daha güzel ve çekici hissetmesi sağlanmakta, cinsel yaşamları daha kaliteli ve mutlu bir hal almaktadır.

Neler Yapılır?

Vajinal estetik ameliyatları çoğunlukla doğum sonrasında vajina girişinde yırtıklar ya da istenmeyen izlerin kaldırılması ve genişleyen vajinanın eski haline getirilmesi için uygulanmaktadır. Aynı zamanda doğumdan sonra vajina ön duvarı ile bitişik olan idrar torbası sarkabilmekte ve kadınlarda buna bağlı olarak idrar kaçırma sorunu yaşanmaktadır. Vajina arkasında yer alan kalın bağırsağın son kısmı vajinaya doğru sarktığından kabızlık gibi sorunlara neden olmaktadır. Tüm bu problemler hem fiziksel hem de cinsel yönden psikolojik sorunlara sebebiyet vermektedir.vajina estetiği yapımı, vajina estetiği nasıl yapılır

Vajina estetiği detayları ile bu sorunlarla birlikte kadınlarda psikolojik yönden düzelme sağlanırken, fiziksel olarak sorunların giderilmesi de onları daha çok memnun etmektedir. Vajina girişi ve vajinada bu tür sorunları olmayan ancak genital bölgesinin dış görüntüsünden memnun olmayan kadınlar estetik ameliyatlara ilgi göstermektedir. Yapılan operasyonlar ise fonksiyonel ve estetik olarak 2 amaca yöneliktir.

Fonksiyonel Uygulamalar

Doğum nedeniyle vajina ön duvarı, arka duvarı ya da ikisi birlikte genişleyebilmekte ve bazı durumlarda vajinadan dışarı çıkmaktadır. Bununla birlikte bazı hastalarda normal doğum esnasında vajinada sarkma olmadan genişleme yaşanabilmekte ve bu durumda cinsel yaşamda rahatsızlık verebilmektedir. Yaşanan bu genişlemeler için hastalar çok iyi değerlendirilerek nedene yönelik tedavi uygulanmalıdır. Vajina estetiği detayları araştırılarak sorun çözümü için operasyonlar denenebilir. Fonksiyonel operasyonlarda vajina daraltma işlemi uygulanmaktadır.

Estetik Ameliyatlar

Genellikle lokal anesteziyle uygulanır. Nedbe dokusu ve izlerin düzeltilmesi, klitoropeksi, labioplasti, publis ya da büyük dudaklara yağ enjeksiyonu gibi uygulamalardan oluşmaktadır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir