Home » sağlık » Vajinusmus nasıl tedavi edilir?
vajinusmus nedir, vajinusmus nedenleri, vajinusmus tedavisi

Vajinusmus nasıl tedavi edilir?

Vajinusmusun nedenlerinden en yaygını; ergenlik çağındaki kızlara seksin oldukça pis ve kötü olduğunu öğreten yanlış ve zalim olan eğitim tarzıdır. Senelerce, cinselliğin kadınlar için zarar verici olması, yalnızca erkeklerin faydasına olan bir şey, kadınların kaçması gereken bir olay olarak yetişen bir genç kızlarımız, bu cinsel ilişkiyi yaşayacağı sırada bilinçaltına yerleşmiş olan bu yanlış fikirleri hatırlar, ilişkiye girmekten rahatsızlık duyar ve kasılır. Cinsel birlikteliğin durumuna bağlı olarak dışa en yakın kısımdaki kaslar oldukça gevşer. Bazen vajina girişi öyle gergin ve sert bir hale gelir, girmesi imkânsızlaşır. Bu durumda erkeğin penisi de vajinaya girmesi son derece zor olmaktadır.vajinusmus nedir, vajinusmus nedenleri, vajinusmus tedavisi

Nasıl tedavi edilmeli

Vajinusmus tedavisi İstanbul’da nasıl tedavi edilir. Tedavi yöntemlerinde himenin alınması tedavi yöntemlerindendir. Çoğu vajinusmus sorunu yaşayan kadınlar, kızlık zarlarını almak süretiyle sorunun üstesinden geleceklerini sanıyorlar ve yönlendiriliyor. Çok ender görülen durumlarda rijit ve kalın himen eğer varsa cerrahi yöntemler ile alınır. Ancak bu vajinusmus problemini geçirmez.

Psikoterapi yöntemi ile tedavi

Vajinusmus tedavisi istanbul’da nasıl tedavi edilir, gevşeme öğrenilmesi gereken bir eylemdir. Bunu bilmeyen birine bunu söylemekle asla bir sonuç alınmaz. Bu yüzden anksiyeteye sebep olur. Kalp atışları artar ve gerilir. İstem dışı kasılmalar oluşur. Bunları önlemek içinde psikoterapi yöntemleri ile gevşeme ve rahatlama öğretilmeli ve psikoterapi seansları içinde egzersizler de verilerek tedavi gerçekleşir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir