Home » Cinsellik ve Cinsel Bölge » Vajinusmus Tedavisi Yöntemleri
vajinusmus tedavisi, vajinusmus nasıl tedavi edilir

Vajinusmus Tedavisi Yöntemleri

Vajinusmus kadınların cinsel ilişkiye girememesine ve istemsiz kas kasılmalarının yaşandığı bir hastalıktır.

Tedavide yardımcı kremler

Vajinusmus tedavisi istanbul’un yöntemleri arasında kremler ve ilaçlar hastalığın tedavisini desteklemek için kullanılır. Anestol kremler ve spreyler kullanılarak kayganlaştırıcı etki sağlanır.

Tedavide kullanılan yardımcı yan ürünler ile seansların sayısının azalması amaçlanır ve danışan kişilere kolaylık sağlanır.vajinusmus tedavisi, vajinusmus nasıl tedavi edilir

Alternatif tedavi yöntemleri

Vajinusmus tedavisi istanbul’un yöntemleri arasında alternatif yöntemler de vardır. Bunlardan bazıları;

  • Akupunktur; vajinusmus tedavisinde kullanılan alternatif yöntemlerin en önemlileri arasında kullanılan akupunktur yöntemidir. Vücudun değişik bölgelerine uygulanan iğneler ile ağrı ve kas kasılmalarını azaltmayı amaçlamaktadır.
  • Hipnoz; bilinçaltına inerek farkındalık sağlamayı amaçlayan yöntemlerden de bir diğeridir. Hipnoterapi ile bu alanda uzmanlaşmış kişilerle yapılan bir yöntemdir. Psikolojik tedavi için tek başına yeterli bir terapi yöntemi değildir. Hastaya oldukça faydası dokunan bir terapi alternatif yöntemdir.
  • Bitkisel tedavi; afrodizyak ilaçlar adı altında sunulan bir takım ilaçlar ile cinsel isteği artırıcı ve haz uyaran bir etkiye sahip olan ilaçlar kullanılarak cinsel birleşmeye kişiyi hazırlamasıyla bilinirler. Bu yüzden oldukça tercih sebebi olan bu ilaçlar ile danışan kişilerin rahatlığı ve gevşemesi sağlanmaktadır. Seanslara destek olan bu alternatif yöntemler kesin çözüm değildir. Vajinusmus tedavisi için sadece bunlar yeterli olan tedavi yöntemleri değildir. Bu konuda alanında uzmanlaşmış kişilerden tedavi alınmalı ve cinsel terapistlerden randevu alınmalıdır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir