Home » güzellik-bakım » Yedikçe zayıflatan besinler
zayıflatan besinler nelerdir, yedikçe zayıflatan besinler nelerdir, zayıflamak için yenilmesi gerekenler

Yedikçe zayıflatan besinler

YOĞURT

Bu topraklarda doğarak dünyaya yayılan yoğurt, müthiş bir besindir. 100 gramında yalnızca 50 kalori var ve acayip tok tutmaktadır. Yoğurdu kahvaltıda da, ana yemeğin yanında da ve ya bir ara öğün olarak tüketilebilir. İsterseniz meyve, müsli, kuruyemiş, bal, reçel ve ya taze otlar ile tatlandırıp, farklı farklı tarifler oluşturulabilir.

MEYVE

Diyetisyenler ne diyor? ‘Meyve, meyve, meyve!’ Gramında yaklaşık 1 kalori enerji bulunan meyveler, ağzı tatlandırırken tok tutmaktadır. Özellikle de elma, kayısı gibi lif oranı yüksek olan meyveler, uzun süre acıktırmamaktadır. Muz da tatlı ihtiyacını anında gideren, müthiş bir lezzettir. Tatlı krizi tuttuğunda ise; Muzu ince ince dilimleyerek üzerine bir tatlı kaşığı hindistancevizi serpiniz.zayıflatan besinler nelerdir, yedikçe zayıflatan besinler nelerdir, zayıflamak için yenilmesi gerekenler

SEBZE

Diyette en az sevilen yiyeceklerin sebze olduğu bir gerçektir. Sebze sevmezseniz, kilo vermek istiyorsanız kendinizi yemek için motive etmek zorunda kalırsınız. Çünkü sebzeler gerek lifli olduklarından tok tutuyor gerekse de içeriğinde vitamin ve mineralle ihtiyacınız olan zindeliği sağlar.

YAĞSIZ TAVUK İLE HİNDİ

Günde bir porsiyon et yemeyi seviyorsanız, yağsız beyaz et ve düşük kalorisi ile iyi bir seçim yapabilirsiniz. Fakat tavuk ya da hindi yerken derisini kenara ayırın, çünkü derinin altında bir katman yağ bulunur. Hindi ve ya tavuğu onlarca farklı şekilde pişirebilir, doyurucu ile lezzetli bir öğün elde edebilir.

YAĞSIZ BALIK

Pek çok yağsız balık türünü diyetiniz sırasında isterseniz her gün yenilebilir. Ancak somon, uskumru ve ton gibi yağlı balıklar hariç her balık tüketilebilir. Özellikle mısır ununda kızartılan çıtır çıtır bir hamsi kadar lezzetlisi yoktur, fakat kilo vermek isterseniz kızartma balıktan uzak durmak zorundasınız. Balığı, fırında kağıtta sebzelerle lezzetli bir şekilde buğulayabilir ya da ızgarada yağsız pişiriniz.

KEPEKLİ MAKARNA

Makarna şişmanlatıyor mu? Herhalde kilo sorunu olan herkesin merak ettiği bir konudur. Hayır, özellikle de kepekli makarna şişmanlatmıyor. Makarnanın yanında servis edilen sosu, şişmanlatmaktadır. Özellikle kepekli makarnanın 100 gramında 130 kalori bulunuyor. Kepekli makarnayı haşlanmış yeşil mercimek ve taze yeşilliklerle karıştırarak muhteşem bir salata yaparak tıka basa doymanız mümkündür.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir