Home » moda-giyim » Yeni Yıla Damgasını Vuracak Ferace Modelleri
tesettür ferace modelleri, yeni yıl ferace modelleri, yeni ferace modelleri

Yeni Yıla Damgasını Vuracak Ferace Modelleri

Tesettür dinimiz İslam tarafından hanımlara konulmuş bir zorunluluktur. Günümüzde tesettürlü hanımların çok tercih ettiği kıyafet feracelerdir. Birbirinden şık, yeni yıla damgasını vuracak 2017 ferace modellerini henüz incelemediyseniz, acele etmelisiniz. Çünkü feraceler yeni yılda kış mevsimine hızlı bir giriş yapacaklar.tesettür ferace modelleri, yeni yıl ferace modelleri, yeni ferace modelleri

En çok tercih edilen feraceler;

Feracelerin tesettürlü hanımlar tarafından giyildiğini biliyoruz. Bu kıyafetler çok şatafatlı, gösterişli tasarlanmazlar. Boy olarak uzun, topuk seviyesinde, görünüm itibari ile sade, gösterişli olmayacak bir şekilde üretilirler. Zira hanımların istediği de budur. Gösterişli değil sade üretiliyor dedik fakat elbette kıyafet üzerinde birkaç detay bulunacaktır. Bu detaylardan birisi ve olmazsa olmazı düğme detayı. Düğme yoksa fermuar da olabilir. Diğer bir detay cep detayıdır. Ayrıca feracenizde dilerseniz kapşon da olabilir. Şayet gündelik yaşamda değil de biraz daha özel bir günde giyilecek ferace arıyorsanız üst kısmı yaldızlı, taş işlemeli feraceler de bulmanız mümkündür. Bugüne kadar en çok tercih edilen feraceler siyah olmaktadır. Bunun en temel sebebi siyahın tesettüre uygun bir renk olması, diğeri ise hanımları zayıf göstermesidir. Siyahın yanı sıra kırmızı da özellikle genç bayanlar tarafından çok tercih ediliyor.

Ferace kombinlerini incelemelisiniz;

Ferace kombinlerinin sayısında her geçen gün artış yaşanmaktadır. Birçok bayan ferace giyeceği zaman renk uyumu ahenk gibi unsurlara dikkat etmez fakat 2017 ferace modellerini incelediğinizde göreceğiniz kombinler sizi çok etkileyecek. Mavi feracenin üzerine sarı türban veyahut pembe ya da mor şal bu kombinlere birer örnek teşkil etmektedir. Lila feracenin üzerine gri, yavru ağzı gibi bir şal da güzel kombin olacaktır. Siyah ve kırmızının uyumunu da ferace şal başörtü olarak denemenizi öneriyoruz.

Çift renk ferace kombinleri;

Verilen örneklerde feraceyi hep tek renk seçtik. Ancak unutmamalısınız ki çift renk feraceler de mevcut. Payet işlemeli siyah ve yeşil renk bir ferace veyahut siyah ve mürdüm ferace tercihiniz olabilir. Siyah ile beraber hangi rengi seçerseniz seçin aslında ferace göz alıcı oluyor. Bunun haricinde mavi ve tonlarını da deneyebilirsiniz. Gökyüzü, ingido, lacivert, saks gibi mavi tonlarındaki renkte ferace bulabileceğinizi hatırlatalım.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir