Home » güzellik-bakım » Yumurta ve Zeytinyağı ile Saç Bakımı
yumurta ile saç bakımı, zeytinyağı ile saç bakımı, saç bakım önerileri

Yumurta ve Zeytinyağı ile Saç Bakımı

Kuru Saçlar İçin Maske

  • Eğer kuru saçlarınız için maske hazırlamak istiyorsanız, yumurtanın sarısını beyazından ayırmalısınız. Çünkü kuru saçlara iyi gelecek olan özellikle yumurtanın sarı kısmıdır. Yumurtanın sarısında bulunan yağ ve protein saçınızın nemlenmesine ve kuru, cansız saçlarınızın yenilenmesine yardımcı olacaktır.
  • 2 adet yumurtanın sarısını bir kaseye koyunuz ve üzerine 2 yemek kaşığı zeytinyağı ilave ediniz. Pürüzsüz ve kremsi bir karışım elde edene kadar karıştırmalısınız. Elde ettiğiniz karışım orta boyda bir saç için yeterli olur. Eğer saçınız uzun ve saç telleriniz kalınsa bir yemek kaşığı daha zeytinyağı ilave edebilir. Eğer ki, saçınız kısa ise maskeyi hazırlarken 1 yemek kaşığı zeytinyağı kullanmanız yeterli olur.
  • Maskeyi nemli saçınıza kökten başlayarak uçlara doğru sürün ve geniş dişli bir tarakla saçınızı tarayınız. Eğer saç uçlarınız çok kuruysa buralara saç köklerinden daha fazla uygulayabilirsiniz. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra saçlarınızı serin suyla şampuanlayınız. Serin ya da ılık su kullanmaya dikkat edin. Aksi takdirde yumurta saçınızda pişebilir.yumurta ile saç bakımı, zeytinyağı ile saç bakımı, saç bakım önerileri

Yağlı Saçlar İçin Maske

  • Yumurta beyazlarını sarılarından ayırınız. Eğer saç deriniz çok fazla yağ üretiyorsa, yumurta sarıları saçınız için çok fazla gelir. Bu nedenle maskenizde sadece yumurta beyazını kullanmalısınız. Yumurtanın beyazı saçtaki istenmeyen yağı yok eder.
  • 2 adet yumurtanın beyazını bir kaba koyunuz. Üzerine 2 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edilmeli. Pürüzsüz ve kremsi bir karışım elde edene kadar karıştırınız. Elde ettiğiniz maske orta boydaki bir saç için yeterli olur. Uzun ve kalın telli saçınız varsa 1 yemek kaşığı daha zeytinyağı ilave edilebilir. Saçınızın kısa olması durumunda da maskeyi 2 yerine 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve ya 2 yerine 1 adet yumurta beyazı ile hazırlanabilir.
  • Maskeyi nemli saçınıza uygulayınız. Saçınız çok az ıslak olursa maskeyi köklerden uçlara doğru yaymak daha kolay olur. Geniş dişli bir tarak kullanarak karışımın tüm saça nüfuz etmesini sağlamanız kolaylaşır. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra saçlarınızı serin suyla şampuanlayınız.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir