Home » güzellik-bakım » Zirkonyum diş fiyatları neye göre farklılaşır?
zirkonyum diş fiyatları, zirkonyum dişin fiyatını neler belirler, zirkonyum diş fiyatlarındaki değişiklik

Zirkonyum diş fiyatları neye göre farklılaşır?

Zirkonyum diş kaplaması görüntü ve estetik açısından çok beğenilen bir kaplama türüdür. Zirkonyum diş kaplaması diş eti ile birlikte gösterdiği uyum ile gerçek dişten ayırt edilemez durumdadır. Bu nedenle son dönemlerde insanlar tarafından zirkonyum diş kaplamaları fazlası ile tercih edilmektedir. Daha yeni teknoloji ürünü olan zirkonyum diş kaplamalarında göze bir matlık ve pürüz çarpmazken metal destekli porselenlerde bir matlık ve pürüz dikkat çeker. Ayrıca sigara içenler için zirkonyum diş kaplaması kesinlikle tercih edilmelidir. Çünkü sigara içenlerin dişlerinde renk değiştirme ve matlaşma söz konusu olabiliyor. Ancak zirkonyum diş kaplamaları hiçbir zaman renk değiştirmez ve diş taşı oluşumunun önüne geçer.zirkonyum diş fiyatları, zirkonyum dişin fiyatını neler belirler, zirkonyum diş fiyatlarındaki değişiklik

Zirkonyum diş fiyatları birçok etkene göre büyük farklılıklar gösterebiliyor. Zirkonyum diş kaplamaları genel olarak çok yüksek fiyatlara yapılsada doktordan doktora, klinikten kliniğe de büyük farklar göstermektedir. Halbuki hemen hepsinde de aynı malzemeler kullanılmaktadır. Zirkonyum diş kaplama konusunda en kaliteli malzeme ise zirkon kahndır. Zirkonyum diş fiyatları Türkiye’de 350 TL ile 1000 TL arasında farklılıklar göstermektedir. Bu farklılığın oluşmasında zirkonyum diş kaplama tedavisinin devlet desteği altında olmamasından da kaynaklandığını belirtmeliyiz. Sigortanın birçok diş sağlığı tedavisinde olduğu gibi zirkonyum diş kaplama yöntemini de kapsamı içerisine almaması gelir düzeyi düşük insanların resmen ağız sağlığını yok saymak anlamına gelmektedir. Devletin bu şekilde bir politika izlemesi de özel kuruluşların ve doktorların işine gelmekte ve fiyatlar yukarıya çekilmektedir. Neyseki son dönemlerde insanların zirkonyum diş kaplamalarına ilgi göstermeye başlaması ile birlikte zirkonyum diş fiyatları bir nebze olsun aşağılara inmiş durumda. Tabii ki bu fiyat düşüşü Türkiye’de yaşayan insanlar için yeterli değildir.

Kısaca söylemek gerekirse birçok diş sağlığı ile ilgili tedavide olduğu gibi zirkonyum diş fiyatları da doktora, kliniğe ve kullanılan malzemeye, yönteme göre farklılıklar göstermektedir. Fiyatların yüksek seviyelerde dolaşmasında belirttiğimiz gibi devletin de büyük bir suçu bulunmaktadır. Her nedense uzun yıllardır diş ve ağız sağlığı Türkiye’de bir lüks olarak görünmektedir. Bu durumun iletişim çağında bir nebze olsun kırıldığını fark etmek mümkün ancak yeterli değildir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir